Bitcoin

Bitcoin Neden 10 Bin Dolara Düşebilir?

single-image

Eylül ayı Bitcoin ve diğer kripto paralar için tarihsel olarak düşüş gösteren bir ay oldu. 2021’de, Bitcoin’in beklenen piyasa trendlerinden sapması, Eylül lanetinin kırılacağına dair umut göstermişti. Ancak buna rağmen borsa tekrar hüsrana uğradı. Bu nedenle yeni ayın başlamasıyla birlikte BTC’nin fiyatıyla ilgili beklentiler aşağı yönde. Bazılarına göre, ayı piyasasının en kötü dönemlerine girilirken daha da sarsılmaya ve muhtemelen daha düşük trendlere inmeye devam edecek.

Analistler: Çarpışmaya hazırlanın!

Bitcoin fiyatına ilişkin analizlerinde Eylül lanetine atıfta bulunanlardan biri, T3 Trading Group Baş Stratejisti Scott Redler oldu. Redler, geçen yıldan bu yana kripto paranın hareketini özetleyen ve fiyatında düşüş eğilimini tetikleyen önemli teknik noktaları işaretleyen bir Bitcoin grafiği yayınladı. Son zamanlarda BTC için belirlenen kritik seviye 17.600 dolar. Bu seviye, BTC’nin yeni lokal düşük seviyesi, yeni bir rekor kırıp önceki fiyat döngüsünün de altına indiğini temsil ediyor.

Binance'de 6 Bin Bitcoin Hareketi

Şimdi ise uzmana göre 17.600 dolar, daha fazla düşüşü önlemek için boğaların tutması gereken seviye durumunda.  Redler’in grafiği, kripto paranın bu seviyenin üzerinde tutunamaması durumunda bir sonraki lokal düşük seviyesinin desteğinin 13.500 dolar civarında olacağını göstermekte. Ancak işin ilginç tarafı, bu direnç de kırılırsa bir sonraki olası direnç noktası korkunç bir seviye olan 10.200 dolar civarında.

BTC 20.000 dolar civarında tutunmayı başaramadı. Kaynak TradingView.com

Stratejist, bu seviyeler sonrasında BTC fiyatının durumunun gelecekte BTC’nin son fiyat olarak nerede kalabileceğini açıkladı. Eğer boğalar 17.600 seviyelerinin üzerinde tutmayı başarabilirlerse bir sıçrama görürüz. Bu sıçrama sonrası, BTC’nin ana seviyesi 25.000 dolar seviyelerini dikkat çeker.

Bitcoin bu ay kaybetmeye devam edecek mi?

Bitcoin makroekonomide yaşanan gelişmeleri sağlam bir korelasyon içerisindedir. 2021’de tahmin edilen trendlerin dışına çıksa bile, diğer trendlerine yakın kalmaya devam etti. Bu trendlerden biri de meşhur “Eylül Laneti”ydi. Bu trendi anlamayan yatırımcılar için bu terim, Bitcoin’in fiyatının ay boyunca düşüş kaydettiğine işaret eder. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi, geçen yıl, kripto piyasası boğa piyasasındaydı. Ancak buna rağmen benzer bir trend gösterdi.

Bitcoin Açık Faizi Yükseliyor! Fiyat Yakında Ne Olacak?

Bitcoin, Eylül 2021’de 53.000 dolar seviyelerinde başlamıştı. Ancak ay sonuna kadar 43.000 dolar seviyelerine geriledi. Bu düşüş, El Salvador’un kriptoları resmi olarak para birimi olarak kabul etmesine rağmen geldi. Ayrıca Cardano’nun akıllı sözleşmeye başlamasına rağmen yaşandı. Bu gelişmeler göze alındığında Bitcoin Eylül terörü trendine devam etmesi mümkün duruyor. BTC, aya 20.000 doların üzerinde başlayıp ardından önemli teknik seviyenin altına düşerek devam etti. Uzmanlara göre BTC 2021’de olduğu gibi giderse, fiyatı önceki düşüş trendine paralel gider. Yani, yaklaşık yüzde 20’lik düşüşle 16.000 dolar’a inebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: