Bitcoin

Bitcoin Öngörüleri Çıkan Analist, Son BTC Tahminini Paylaştı!

single-image

Lider kripto para Bitcoin (BTC), bugün kötü günlerinden birini geçirdi. BTC, 20 bin dolarlık psikolojik seviyeyi kaybettikten sonra, 19 bin doların altını da gördü. Ancak, bir kıdemli Bloomberg analistine göre Bitcoin hala boğa piyasasında, sadece indirimle satış yapıyor.

“Bitcoin’in şu anda hala bir boğa döngüsünde!”

Bloomberg Intelligence’ın önde gelen emtia stratejisti Mike McGlone, finansal piyasalardaki mevcut durum hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Ancak bu açıklama diğerlerinden bir nüansla farklıydı. Çünkü uzman, Bitcoin’in şu anda hala bir boğa döngüsünde olduğunu ileri sürüyor. Ancak bu döngünün uzadığını ve lider kripto paranın kendisinin şu anda indirimli satışta olduğunu söylüyor.

Analiste göre, bir boğa döngüsünde BTC’nin varlığı, 100 haftalık hareketli ortalamasında en dik indirimle konsolidasyonla kanıtlanıyor. McGlone, Bitcoin’in bu tür rakamları en son 2015’te 300 dolar civarında ve ardından 2019’un başlarında 5.000 dolar civarında olduğunu gösteren bir grafikle iddiasını destekliyor.

Stratejist, çıkarımlarında Bitcoin’e ek olarak ham petrol fiyat seviyelerine güveniyor. Mike McGlone’a göre, yılın ilk yarısında enerji fiyatlarındaki hızlı yükseliş, Fed’in enflasyonla mücadelesini yoğunlaştırdı. Ayrıca, en riskli varlıklar üzerinde baskı yarattı. Bu yüzden McGlone, toz yatıştığında, kripto para birimi fiyatlarının toparlanacağını kaydediyor.

“Tarih tekrar ederse, Bitcoin (BTC)’nin yükselmesi mümkün”

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in büyük ‘indirimle’ işlem gördüğünü söylüyor. Ayrıca, BTC’nin şu anda iyi bir konumda olduğunu iddia ediyor. Bu bağlamda stratejist, şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin, küresel değer deposu olarak altın ve ABD Hazinelerine katılıyor

Başaralı Bitcoin öngörüleriyle tanınan McGlone, yakın tarihli bir Bloomberg raporundan bir alıntı içeren bir ekran görüntüsü paylaştı. Buna göre, bu yıl Bitcoin, diğer önemli varlıklar (altın ve ABD Hazineleri) arasına dahil oldu. Bu kapsamda küresel bir değer deposu haline geldi. McGlone’un isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine bakınız.

Bitcoin

Bu arada, Fed enflasyonla mücadele için şahin duruşun bir parçası olarak daha fazla faiz artırımı vaat ediyor. Bu ortamda, emtialar ve küresel GSYİH düşüyor. Fed’in bu stratejisine, yılın ilk yarısında dünya genelinde enerji fiyatlarındaki büyük artış neden oldu. Bu arada, Bitcoin 19 bin doların altın saktı.

Rapor ayrıca, Bitcoin’in şu anda uzun bir boğa piyasasında indirimli olarak gittiğini söylüyor. Raporda paylaşılan grafik, Bitcoin’in daha yüksek seviyelerden sırasıyla 300 dolar ve 5.000 dolar düştüğü 2015 ve 2018-19 yıllarında benzer dik düşüşlerin daha önce iki kez gerçekleştiğini gösteriyor. Bu düşüşlerden sonra, lider kripto yükseldi. McGlone, aynı şeyin bu sefer de olmasının mümkün olduğunu ileri sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: