Bitcoin

Gizemli Balinanın Aldığı Kripto Para Yüzde 2.800 Yaptı!

single-image

Gizemli bir kripto para balinası, 5.000 Bitcoin ile yüzde 2.800 kazanç elde etmeyi başardı. Günümüz milyonerinin bunu yapmak için ihtiyaç duyduğu tek şey zaman oldu.

Bu balina yıllardır 5.000 Bitcoin tutuyor

Gizemli bir balina, yıllar önce 698 dolardan satın aldığı 5.000 BTC’yi hala tutuyor. Örnek HODL yatırımcısı, sabrının sonucunda 95 milyon dolar değerinde bir cüzdana ulaştı. On-chain veri sağlayıcı Whalemap’e göre, balina bugün BTC’lerini satmaya karar verirse 95,000,000 dolarlık hasılat elde edecek. İlginç bir şekilde, balina yıllar önce 5.000 BTC’yi sadece 698 dolara satın almıştı. Sonuç olarak, bugünün Bitcoin fiyatıyla %2800’lük kazanç balinanın parmak uçlarında.

Kripto para balinası elindeki tüm BTC’leri nakde çevirdi

On-chain verilere göre, 2013 yılında oluşturulan Bitcoin balina adresi dün yaklaşık 100 milyon dolar değerinde 5.000 BTC’yi nakde çevirdi. Aşağıdaki WhaleStats grafiği, balinanın 2013 döneminde zirve fiyattan satın aldığını gösteriyor. Sabırlı yatırımcı, tüm iniş ve çıkışlara katlanarak 2022’ye kadar beklemeyi başardı. Bu arada, Bitcoin sattığı nokta bir ayı piyasasının ortaları oldu.

Balinanın Aldığı Kripto Para Yüzde 2.800 Yaptı

Balina neden kripto para kışında satmayı tercih etti?

Diğer yandan, bu tür cüzdanların yeniden etkinleştirilmesi ve sahibinin neredeyse dokuz yıl boyunca tutmak için gerekli mahkumiyetine sahip olup olmadığı konusunda hala endişeler var. En olası senaryo, birinin yanlışlıkla uzun süredir kayıp olan özel anahtarlarını bulmasıdır. Böylece, büyük miktarda paraya erişim sağlamasıdır. Ek olarak, sahibi kilidi açmayı başardıktan sonra cüzdanın yeniden açılmış olması da mümkündür. Ayrıca, balinanın bu tür sağlam inançlara sahip olabileceği de göz ardı edilemez.

Bazı benzer Bitcoin cüzdanları, yıllarca hazırda bekletme modundan sonra yeniden uyandı. Esrarengiz Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto zamanında oluşturulan adresler sıklıkla en çok kamunun ilgisini çekiyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, özellikle büyük miktarlarda kripto para sahibi “eski” balinaların, servetlerindeki en son büyümelerine dikkat çekmekten kaçınmaları gerektiğini söyledi.

Bu “gizemli” Bitcoin balinaları, Bitcoin’i madencilik ve ticaret yoluyla toplayan erken vizyonerler olabilirler. Veya eski fon hareketleri üzerine bir CryptoQuant araştırma makalesine göre, “saldırıya uğramadan” kısa bir süre önce Cryptsy Bitcoin borsası aracılığıyla para kazanmış olabilirler.

Bir önceki yıl, mevcut Bitcoin’lerin %65’i değişmeden kaldı

Bitcoin (BTC) arzının önemli bir kısmı geçen yıl boyunca statik kaldı. Bu endişe verici bir sinyal olmaya devam ediyor. Bu yıl Glassnode’dan alınan verilere dayanarak, “Henüz en az bir yıldır kullanılmayan Bitcoin arzı miktarı 12.589 milyon BTC’yi aştı. Bu, mevcut arzın %65.77’si ile aynı. Bitcoin için ayı piyasaları, gizli arzı artırıyor.”

20.000 dolar eşiğini kısa bir süre geçtikten sonra, BTC 19.970 dolardan mütevazi bir şekilde yükseldi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin bugün sabit bir gün geçiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: