Bitcoin

Ünlü Ekonomist Uyardı: Bu Kripto Parayı Satın!

single-image

Ünlü ekonomist Peter Schiff, “dip gelmeden gemiyi terk edin” çağrısı yaptı. Usta analistin gündeminde, kripto para piyasasındaki yoğun satış baskısı yer alıyor.

Peter Schiff, kripto para yatırımcılarına dip konusunda tavsiyeler veriyor

Tanınan Bitcoin karşıtı Schiff, bir kez daha Bitcoin yatırımcılarına “dibi satın alma” konusunda tavsiyede bulunuyor. Mevcut döngü düşüşünü beraberinde getirdiğinden, Bitcoin son zamanlardaki en kötü dönemlerinden birinde kalmaya devam ediyor. İlk doğan kripto tarihi düşük performans gösteriyor. Bu nedenle, BTC karşıtları mevcut piyasa koşulları hakkında daha mutlu. Bunlardan biri olan Peter Schiff, bir kez daha yatırımcılardan hala yapabiliyorken BTC yatırımlarından çıkmalarını istedi.

Twitter’a konuşan Schiff, Bitcoin’in 20.000 dolarda konsolide olduğunu, çoğu yatırımcı için dip olarak çıkacağını belirtti. Bununla birlikte, bunun yatırımcıları tuzağa düşürecek bir “yanlış dip” olduğunu söylüyor. Schiff, mevcut seviyelerin altına düşebileceğinden, dibin BTC için fiyatlandırılmayacağını ima ediyor.

Schiff’e göre, Bitcoin’i 20.000 dolardan satın alan yatırımcılar “batan bir gemiye” biniyor. Schiff ayrıca herkese, nihai ölümünden önce BTC’yi terk etmelerini tavsiye etti. Çoğu analist, on-chain metriklere atıfta bulunarak, Bitcoin için dip noktanın olduğunu söylüyor. Ancak diğerleri, Bitcoin’in bir kırılmadan önce daha fazla düşüş görebileceğine inanıyor. Schiff tweet’te şunları söylüyor:

Piyasalar, yatırımcılara dipten satın almak için nadiren çok zaman verir. Bitcoin (BTC), son 12 gündür 20 bin dolar civarında işlem görüyor. Daha büyük olasılıkla, 20 bin doların sahte bir dip olduğu kanıtlanacak ve enayilere batan bir gemiye tırmanmak için bolca zaman verecek. Dip düşmeden gemiyi terk etmek daha iyi.

Bu Peter Schiff’in son uyarısı değildi

59 yaşındaki borsacı ve finans yorumcusu, Bitcoin’i zorlama fırsatını hiçbir zaman kaçırmadı. Altının ünlü bir savunucusu olan Schiff, birkaç kez kripto yatırımcılarına varlıklarını satmalarını tavsiye etti. Aynı zamanda, bunun yerine altına yatırım yapmalarını öğütledi.

Bu Kripto Parayı Satın

Schiff, MicroStrategy’den Michael Saylor’a özel bir ilgi duymuş ve BTC duruşu nedeniyle işletme yöneticisiyle alay etmişti. Daha iki ay önce, Schiff, MicroStrategy’nin en son Bitcoin alımıyla ilgili sert yorumlar yaptı. Schiff, MicroStrategy’nin BTC alımında 1,4 milyar dolarlık zarara uğraması nedeniyle yatırım tercihlerini alaya alarak karar için Saylor’la dalga geçti.

İronik bir şekilde, Peter Schiff’in oğlu Spencer Schiff, bir Bitcoin maksimalistidir. İkili, Twitter’da yatırım konularında sürekli fikir ayrılığına düşüyor. Mevcut ayı piyasası Peter Schiff’i daha açık sözlü yaptı.

BTC şu anda Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolardan %71’in üzerinde düşüşte. Lider kripto, 20.000 dolar desteğinin altına düştü ve şu anda hassas bir konumda. Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız bazı uzmanlar, BTC’nin kritik destek seviyesinin üzerine geri sıçramaması durumunda daha fazla düşüş olacağını tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: