Bitcoin

Analist, Bitcoin (BTC)’nin Sıradaki Seviyesini Paylaştı!

single-image

Bitcoin fiyatı, ‘acı verici’ ABD doları rallisinin ortasında 10 haftanın en düşük seviyesine ulaştı. Bir analist, kripto da dahil olmak üzere risk varlıklarını uçuracak bir düzeltme için doların gecikmiş olduğu sonucuna varıyor. Son çöküşü bilen analist ise lider kripto için 23 bin dolarlık rahatlama rallisinden bahsediyor.

“Bitcoin için 23.000 dolarlık yardım sıçraması hala muhtemel”

TradingView verilerine göre, 6 Eylül’de BTC ani kayıplar verdi. Bitstamp’ta gecelik dip seviyeleri 18.540 doları gördü. Bitcoin, Temmuz tabanından likidite alarak ve gün içinde sadece marjinal bir şekilde toparlanarak 30 Haziran’dan bu yana en düşük seviyelerini gördü.

BTC 1 günlük mum grafiği (Bitstamp) / Kaynak: TradingView

Aşağı yönlü fiyat hareketi, neredeyse bir haftalık yatay hareketlerin ardından geldi. Ayrıca, piyasa katılımcıları yukarı yönlü bir çıkış umuduyla dişlerini gıcırdatırken, oynaklık hiçbir yerde görülmedi. Olayda hayal kırıklığına uğradılar. Ancak popüler analist Crypto of Capo için hala bir rahatlama sıçramasına dair neden var. Analistin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız.

Analist, bir Twitter dizisinde, “Her şeyden önce, fiyat şu anda büyük günlük desteğin üzerinde oturuyor. Düşük aralık, 18.500-19.000 dolar,” diyerek görüşünü savunuyor. Buradan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

Son ayı piyasası rallisinin başladığı yer burası. Burada güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. Buradan tedarik bölgesine (22.500–23.000) bir sıçrama, mükemmel bir H&S oluşturacak.

Bitcoin

Popüler analist, her çöküşün hacmin azalmasıyla birlikte olduğunu söylüyor. Daha sonra, satıcıların fiyatları düşürmek için akıntıya karşı giderek daha fazla çalışmak zorunda kaldıklarını öne sürüyor. Crypto of Capo, “Finansman ayrıca short’ların her bacakta sıkıştığını ve bir ‘short squeeze’ için çok fazla yakıt olduğunu gösteriyor,” diye ekliyor. Analiste göre, bunun olmaması için, konsolidasyonun Haziran ayı sonlarındaki 18.500 doların altında başlaması gerekecek. Crypto of Capo, şu açıklamayı yapıyor:

Özetle 22.500-23.000’e short squeeze hala muhtemel. Çoğu insan aşağılayıcı ve kibirlidir. Ancak grafikler aksini gösteriyor. Short pozisyonlarınızda kendinize güvenmeyin. Hâlâ çoğunlukla USDT’deyim. Ancak, bu potansiyel hareket için riskten korunma yapıyorum. Zaman gösterecek.

On-chain izleme kaynağı Material Indicators verileri, Bitcoin’in büyük bir likidite alanında hareket ettiğini doğruluyor.

Binance sipariş defteri grafiği / Kaynak: Material Indicators / Twitter

“DXY, ‘büyük düzeltmeden’ sonra hedefte 120 var”

Bu arada makro piyasalar, ABD dolarının yükselmesiyle gün içinde ilginç bir görünüm sağladı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere DXY, 110,78 ile yirmi yılın yeni zirvelerini belirledi. Buna euro ve yen üzerinde daha derin bir dalış eşlik etti. Son aylardan gelen sert bir trendi sürdürdü.

ABD doları endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği / Kaynak: TradingView

Makro ekonomist Henrik Zeberg için, kısa bir geri çekilme kutlanmamalıydı. Çünkü dolar daha sonra intikamla 120’ye, en son Ocak 2002’de ulaşılan bir seviyeye geri dönecekti. Bununla birlikte, düzeltmenin kriptonun “uçacağı” anlamına geleceğini tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: