Bitcoin

Bu Altcoin Bitcoin’in Yerini Alabilir!

single-image

Geçmişteki bazı öngörüleri doğru çıkan kripto para ve emtia analisti, bir altcoin projesinden bahsetti. Ona göre bu kripto para, gelecekte lider kripto para birimi Bitcoin’in yerini alma potansiyeli taşıyor.

“Bu altcoin, Bitcoin’in yerini alacak güce sahip”

Bahsi geçen öngörüde bulunan kişi Bloomberg Intelligence kıdemli kripto analisti Mike McGlone’du. McGlone, lider altcoin projesi Ethereum’un BTC’yi tahtından edebileceğine inandığını açıkladı. Hatta ona göre, ETH bunu yapmasının ardından diğer altcoin’lerin fiyatları için belirleyici bir kripto olacak. Şu anda Bitcoin fiyat hareketlerinin tüm piyasadaki fiyatları etkilemesini sağlayan liderlik, ETH’ye geçiş yapacak.

Önde gelen analist, kripto para fiyatlarının ve genel performansın büyük ölçüde ETH’ye bağlı olduğunu söylüyor. Ona göre Ethereum’un 2.000 dolarlık direnç seviyesini kırıp kırmaması kritik önem arz ediyor. Çünkü, bunu yapıp yapmaması diğer tüm varlıkları etkisi altına alacak. Bununla birlikte McGlone, lider altcoin’in 2.000 dolarlık direnci alması ihtimalini çökmesinden daha olası görüyor. Ona göre, 1.000 dolarda yer alan destek ETH için 2.000 dolarlık dirençten daha güçlü.

Merge yaklaşırken ETH, BTC karşısında güç kazanıyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Ethereum, Merge yaklaşırken Bitcoin’e karşı güç kazanıyor. Hatta lider altcoin, Merge hype’ıyla birlikte bu yıl, Bitcoin’e karşı en güçlü parite seviyelerini gördü. Yani bugüne kadar ETH, BTC’ye karşı hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Bu arada McGlone, ETH’nin liderlik yoluna gittiğini söylerken, bazı problemlerle karşılaşacağını da inkâr etmiyor. Ancak yine de, altcoin’in finans alanında devrim niteliğinde bir proje olduğunu düşünüyor.

“Bitcoin büyük indirimde”

Mike McGlone, yakın bir tarihte Bitcoin fiyatı için bir analizini yayınladı. Buna göre, BTC’nin mevcut olarak 100 haftalık MA’sına “en dik” indirimiyle işlem gördüğünü belirtti. En büyük kripto para birimi, önceki dip döngülerine benzer şekilde hareket ediyor gibi duruyor. Bu nedenle analist, lider kriptonun “uzun bir boğa piyasası” içinde düşük fiyatlardan işlem gördüğünü tahmin ediyor. Bugün BTC fiyatı, Temmuz ayının başından beri görülen en düşük seviyesine kadar düştü.

“BTC ve altcoin piyasaları henüz erken günlerinde”

Ocak ayında Bloomberg kıdemli analisti, kriptonun erken dönemlerinde olduğunu düşündüğünü paylaştı. Ona göre Bitcoin ve Ethereum gelecekte çok daha büyük oranda benimsenme ve dolayısıyla fiyat artışı görecek. Analist, Ekim 2021’deki boğa koşusunda da lider altcoin projesini destekliyordu. O dönemde yaptığı bir paylaşımda McGlone, ETH için 5.000 dolar beklediğini söylemişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: