Genel

Çekim işlemlerini durduran borsa için SEC’den polise şikayet

single-image

20 Temmuz’da platformdan çekim işlemlerini durduran Tayland merkezli Zipmex borsası hakkında ülkenin menkul kıymetler ve borsa komisyonu polise şikayette bulundu. Tayland SEC’sinden yapılan resmi açıklamada Zipmex şirketi ve CEO Eklarp Yimwilai’nin Teknoloji Suçları Araştırma Merkezi’ne dilekçe yazılarak suçlandığı dile getirildi.

“Hiçbir mazaret olmadan bilgiler bize verilmedi”

SEC’den yapılan açıklamada Zipmex borsasının, çekim işlemlerini durdurma nedeni olarak kendilerine ZipUp+ adlı uygulamalarındaki sorunu gösterdiğini ancak şu ana kadar elde edilen bulguların buna işaret etmediği belirtildi. Aynı zamanda SEC’nin düzenli olarak Zipmex borsası ve CEO’sundan çeşitli bilgiler talep ettiği ancak tarafların mazaret göstermeden kendilerine bilgi vermediği kaydedildi.

Hatırlanacağı üzere sadece Tayland’da değil Gğney Asya’nın birçok bölgesinde hizmet veren borsa, 20 Temmuz’da çekim işlemlerini bir sonraki açıklamaya kadar durdurduğunu belirtmişti. Şirket bu adımına sebep olarak “değişen piyasa koşulları”nı göstermişti. Kripto para piyasalarında özellikle Mayıs ayı başındaki Terra LUNA çöküşü kaynaklı çok büyük düşüşler olduğu ve borsaların likidite sorunu yaşadığı da biliniyordu.

Tayland da, Hindistan ve Pakistan gibi kripto para benimsenmesinin yüksek seviyede yaşandığı ülkelerin başında geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: