Genel

İflas eden Three Arrows Capital’da hareket: 45 milyon $ çektiler

single-image

Kurucusu ve CEO’su Su Zhu’nun nerede olduğu bilinmeyen Three Arrows Capital (3AC) şirketi, iki merkeziyetsiz finans platformundan toplamda 45 milyon dolarlık fon çekimi yaptı.

Özellikle DeFi ve NFT’ler konusunda zincir üstü takip ve analizleriyle bilinen Nansen şirketinin belirlediği harkeetlere göre şirket, Curve Finance’ten 33.3 milyon dolarlık stake edilen Ether yani stETH, Convex Finance’ten ise toplamda 12 milyon dolarlık 4241 adet wETH (4 milyon dolar), 202 adet wBTC (4 milyon dolar) ve 4 milyon dolarlık USDT çekti.

Ancak şirketin bu çekimleri ne için yaptığı konusunda bir bilgi yok.

Çekilen varlıklar şu anda Curve ile işlem yapan adreste durmaya devam ediyor. Bu adreste şu anda toplamda 57.86 milyon dolarlık fon bulunuyor. Kripto para türev firması 21Shares’e göre ise 3AC’nin Ethereum tabanlı toplamda 87 milyon dolarlık token’ı ve NFT’leri bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayı başında çöken Terra LUNA sistemi, kripto para piyasalarında çok ciddi bir domino etkisi yaratmıştı. Bu çöküşten kötü etkilenen 3AC de iflas etmiş ve kendisine kredi sağlayan şirketleri de çok zor duruma düşürmüştü. Son rakamlara göre 3AC’nin kreditörlerine toplamda 3.5 milyar dolarlık borcu bulunuyor. Şirket 1 Temmuz’da da bir New York mahkemesine iflas başvurusunda bulunmuştu.

CEO ve kurucu Su Zhu’nun nerede olduğu hala bilinmiyor. Zhu’nun Dubai ya da iki evinin bulunduğu Singapur’da olduğu tahmin ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: