Bitcoin

Balinalar Harekete Geçti! Sırada Ne Var?

single-image

Borsalardaki BTC hacmi arttıkça, Bitcoin fiyatı satış baskısı altında düşebilir. Analistler, Bitcoin tahmini için düşüş eğilimi gösteriyor. Bu sırada bazı balinalar, varlıklarını transfer ediyor. İşte detaylar…

Bitcoin balinaları varlıklarını bıraktı, 15.000 BTC Kraken’e taşındı

Büyük bir cüzdan yatırımcısı tarafından sekiz yıl önce satın alınan 290 milyon dolar değerindeki Bitcoin, borsa cüzdanlarına geldi. Bu hafta bir Bitcoin balinasından Kraken’e 15.000 BTC girişi, balinalar tarafından BTC dumpının açık bir örneğidir. Uzun vadeli Bitcoin sahipleri varlıklarını kaybediyor. Balinalar, varlığın fiyatı kilit 20.000 dolar seviyesinin altına düştüğü için BTC’lerini cüzdan alışverişine taşıdı. 20.000 dolar seviyesi, varlık için önemli bir psikolojik engel olarak Bitcoin için bir öneme sahip. Bu, Bitcoin’in 2018’deki en yüksek seviyesine ve çoğu büyük cüzdan yatırımcısının ve kurumun BTC’yi kaptığı bir fiyat seviyesine yakın.

Bitcoin fiyatı, düşüşten önce 6 Eylül’de 20.000 dolar seviyesine yakın işlem gördü. Bu, 2018 boğa koşusunda varlığın en yüksek fiyat noktasına yakın. 20.000 dolar seviyesine ulaştıktan sonra, Bitcoin fiyatı, borsa-balina oranındaki artışın yanı sıra yüzde 5 düştü. “Borsa balinası oranı”, ilk on Bitcoin işleminin borsalara toplamı ile toplam borsa girişleri arasındaki oranı ölçen bir göstergedir. Bu, onu Bitcoin fiyat eğiliminin önemli bir göstergesi yapar.

6 Eylül’de Bitcoin fiyatında yüzde 5’lik bir düşüşten önce borsa balinası oranında keskin bir artış oldu. Oran hala yüksek ve bu tipik bir ayı piyasası davranışı olarak kabul ediliyor. Bir Bitcoin analisti ve traderı olan Phoenix Ashes, BTC’nin 18.600 dolar seviyesine düşebileceğine inanıyor. 19.500 doların geri kazanılması, Bitcoin’in uzun vadede toparlanmasının anahtarıdır.

Bloomberg analisti Mike McGlone’dan Bitcoin tahmini geldi

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’i (BTC) geleneksel hisse senetleri sonunda dibe vurduktan sonra daha iyi performans gösterecek “olgun” bir “joker” olarak etiketledi. 7 Eylül’de Linkedin ve Twitter’da yayınlanan bir gönderide McGlone, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) FED sıkılaştırmasının borsanın yönünü belirlemesi muhtemel olsa da, Bitcoin’in trendi alt edebilecek bir “joker karakter” olmaya devam ettiğini açıkladı:

Emtia stratejisti, 7 Eylül tarihli bir raporda daha fazla ayrıntı paylaştı ve Bitcoin’in yüksek riskli varlıklara doğru “güçlü bir ters rüzgara” rağmen ayı piyasasından güçlü bir şekilde toparlanmaya hazır olduğunu belirtti. Rapor, Bitcoin’in hazine bonoları ve altına benzer bir eğilim izleyecek olsa da, Ethereum’un (ETH) “hisse senetleri ile daha yüksek bir korelasyona sahip olabileceğini” belirtiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FED’in artan niceliksel sıkılaştırması, 2022 boyunca birkaç büyük faiz artışının ortasında geldi.  En son artış 27 Temmuz’da 75 baz puanlık bir artışı oluşturuyor.

Bu Altcoin Görülmemiş Bir Olaya İmza Atacak

Fed’in niceliksel sıkılaştırmasının tam olarak ne zaman sona ereceği bilinmemekte. Ağustos ayında yayınlanan bir Bloomberg makalesine göre bazı ekonomistler bitiş noktasının “2023’te bir noktada” başlayacağını öngördü. Nicel sıkılaştırma, bir ekonomideki para arzı ve likidite seviyesini azaltmak için merkez bankaları tarafından kullanılan ve hisse senetleri gibi piyasalar arası harcamaları azaltabilen daraltıcı bir para politikası aracıdır. Ancak analistin yükseliş eğilimine rağmen, diğer uzmanlar Bitcoin ve hisse senedi piyasalarının aslında eskisinden daha fazla bağıntılı hale geldiğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: