Bitcoin

Bitcoin Tahminleri Çıkan Analist: Bu Korkunç Seviyeleri Bekliyorum!

single-image

Popüler kripto analisti Filbfilb, 2022-2023 kışının politikacılar ve AB vatandaşları için bir baş ağrısından daha fazlası olduğunu söylüyor. Analiste göre, dünya çapındaki kripto para avcılarının somut bir etki görmesi mümkün. Ayrıca analist, 2022’de Bitcoin (BTC)’nin 10.000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor

Bitcoin için bu sefer dip neresi?

Yaklaşan kış Avrupa için büyük bir test olduğunu kanıtlarsa, Bitcoin (BTC) mevcut seviyelerden %50 daha düşebilir. Bu, BTC’nin 20.000 dolarlık desteği geri alamamasıyla popüler bir analistin vardığı bir sonuç. İsabetli Bitcoin öngörüleriyle tanınan Filbfilb takma adlı analist, BTC’nin 2022’de 10.000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Analistin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine bakınız.

Analist, son döngüde 3.100 doları büyük ölçüde tutturdu. Filbfilb, şu anki durumla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor: “Halihazırda, Bitcoin, özellikle Federal Rezerv’in para politikası nedeniyle büyük baskı altında. Ayrıca, NASDAQ olmak üzere “eski” pazarlarla büyük ölçüde ilişkili. Yani bu sefer yüksek korelasyon ve dış ekonomik güçler nedeniyle biraz farklı, “diyor. Analist, daha sonra şunları kaydediyor:

Geçen sefer, 3.100 dolarlık tabana atfedilen hacim ve %85’lik bir düzeltme nedeniyle oldukça kolaydı. Bu sefer, hacim tabanı 11.000 dolar civarında. 20.000 – 10.000 dolar, zamana dayalı çok fazla geçmişe sahip değil.

Analiste göre, pek çok şey kışa ve Avrupa’nın kışla nasıl başa çıktığına ilişkin dinamiğe dayanıyor. Bu bağlamda analist, kötü bir kış dinamiğinin önceki 10.000 – 11.000 dolar arasındaki yüksek hacim aralığının test edilmesiyle sonuçlanmasını bekliyor. Analist, “NATO ve Rusya arasındaki diyalog, bundan sonra ne olacağı konusunda zorunlu görünüyor,” diyor. Bu ne kadar erken olursa, Bitcoin için o kadar düşük olacağını ifade ediyor.

Mevcut döngü önceki ayı piyasasından nasıl farklı?

Analist, yukarıda bahsettiği gibi, “miras” ile olan ilişkinin çok önemli olduğunu söylüyor. Bu bağlamda, “Bitcoin, sert bir enflasyon itme ekonomisinde var olmadı. Bir enflasyon riskinden korunmak yerine riske açık bir varlık gibi davranıyor. Bu nedenle, bu sefer bir dereceye kadar farklı. Ancak, normal zaman dilimi içinde düzeltme yapıyoruz. Olağan yüzde, bulunduğumuz yer için normale dönüyor,” açıklamasını yapıyor.

Filbfilb, geçenlerde bir ‘Q1 rallisinin gerçekten bariz göründüğünü’ söyledi. Bu konuya ilişkin de görüşlerini detaylandırıyor. Ayrıca, neden bu kadar emin konuştuğunu izah ediyor. Bu kapsamda analist, şunları söylüyor:

İki neden var. İlk olarak, Bitcoin döngüsünün başlangıç ​​noktasını, arzın yarılanması emisyon tarihi olarak kullanırsanız, Bitcoin normalde ayı piyasasından 1.000 gün kadar sonra çıkar ki bu 1. Çeyrek olacaktır. Bundan sonra yeni anlatı başlar. İkincisi, kışı geçmiş olacağız. Bir oyun teorik bakış açısından, eğer işler kötüyse ve Avrupa ekonomik olarak kışı geçiriyorsa, o zaman gelecek yılın çoğu için işler çok olumlu görünecek. Oysa işler kötüyse, diyalog olasılığını artıracak gibi görünüyor. Kısa vadede istikrar getireceğinden bahsetmiştim. Bu olumlu bir düşünce olabilir. Bu yüzden bu senaryoya 2/3 şans veririm.

Bitcoin

2023, Bitcoin fiyatını olumsuz etkiler mi?

Bitcoin 20 bin doları almak için mücadele ediyor. Analist, Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şeyi açıklıyor. Filbfilb, bu konuda şunları kaydediyor:

Saflık muhtemelen ona bakmanın yoludur. Herkes kendi aldatmacasına inandı ve riski gözden kaçırdı. Riski büyümenin önüne koyması gereken finans uzmanları için utanç verici. Kriptodaki oynaklığı biliyoruz. Bunu gözden kaçırmak en iyi ihtimalle amatör, en kötü ihtimalle ihmalkarlıktır. İlgili değerler göz önüne alındığında, muhtemelen ikincisidir.

Filbfilb, 2023’e giren BTC fiyatını olumsuz etkileyip, etkilemeyeceğini de değerlendiriyor. Analiste göre, her şey AB’deki kışa bağlı. Analist, “herkes AB ile ABD arasındaki ilişkiyi unutuyor,” diyor. Analiste göre, AB bir çekiç alırsa ABD zarar görür. Çünkü, ithalat pahalı olacak ve talep zarar görecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: