Genel

Hesaplarında olmayan parayla Bitcoin aldılar: Borsa, dava açtı

single-image

Kanadalı yayın organı Financial Post, Haziran ayında WonderFi şirketine ait Toronto merkezli kripto para borsası Coinberry’nin 50 müşterisine karşı dava açtığını bildirdi. Haberde, talebin ABD doları mı yoksa Kanada doları mı cinsinden değerlendirildiği net bir şekilde belirtilmedi.

Müşteriler hesaplarında olmayan para ile Bitcoin aldı

Şikâyet, 2020 yılına kadar uzanıyor. O dönemde, Chinaberry’nin yazılımının güncellendiği ve kullanıcıların henüz hesaplarında olmayan Kanada doları ile Bitcoin satın aldıkları ifade ediliyor.

İşlemi böyle yaptılar

Coinberry davasına göre, müşteriler Kanada’da geçerli para transferi ağı Interac üzerinden para transferi yapabiliyor, tutarın Coinberry hesaplarına yatırılmasını sağlayabiliyor, Bitcoin satın alıp coin’leri dışarı aktarabiliyor, ardından orijinal e-transferi iptal ederek kendi fonlarını koruyabiliyor, ayrıca ücretsiz Bitcoin alabiliyorlardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Beyaz Saray’dan kripto madencilik uyarısı

Coinbase de benzer kaderi yaşadı

Coinberry, yazılım hataları nedeniyle para kaybeden tek platform değil. Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz gibi Coinbase de bu ayın başlarında Gürcistan’da benzer bir sorunla karşı karşıya kalmış ve yatırımcılar Gürcistan para birimini kullanarak ondalık hatasından faydalanıp binlerce dolar kazanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: