Genel

“Öldü” denilen LUNC kendi hikayesini yazıyor

single-image

Terra LUNA projesinin çökmesinin ardından LUNC olarak adlandırılan ve adeta yalnızlığa terk edilen Terra Classic, onun yerine geçen LUNA’yı unutturdu ve kendi hikayesini yazmaya başladı.

LUNA’nın 12 katı oldu

Son 24 saatte bir kez daha yüzde 50’lik artış yakalayan LUNC, en büyük 24. kripto para konumunda ve haberin yazıldığı dakikalarda 0,000535 dolardan işlem görüyor. Yaklaşık 2 dolardan işlem gören LUNA 250 milyon dolarlık piyasa değerine sahipken, bu rakam LUNC için ise tam 3.3 milyar dolar. Yani Do Kwon’un başlattığı LUNA, Do Kwon’un terk ettiği LUNC’un bir hayli gerisinde kalmış durumda…

Staking oranları da artıyor

Öte yandan yakım ile birlikte başlatılan “Stake” adımı da fiyatın artışında önemli bir etken sahibi olabilir. LUNC arzının şu an %8.8’i stake’te bulunuyor. Bu rakam staking özelliğinin devreye girdiği 27 Ağustos’ta %2.7’ydi. Yani sadece 10 günde bu oranda da çok ciddi bir artış söz konusu oldu.

Terra LUNA tepki: “Hiç intihar yaşanmadı mı?”

Terra ekosisteminin anonim geliştiricilerinden biri olan ve çöküşün ilk dönemlerinde içeriden verdiği bilgilerle sosyal medyada tanınan FatManTerra adındaki geliştirici ise son olarak Terra LUNA projesine sert eleştiriler getirdi. FatMan, Terra LUNA hesabının paylaştığı güncellemelerin altına, “Hiçbir şey olmamış gibi her şeye devam etmeniz hem eğlendirici hem mide bulandırıcı… Hiç intihar eden olmadı, kayıplar yaşanmadı ya da mağdur görülmedi değil mi? Tüm bu UST dolandırıcılığı görmezden gelinmeye devam ediliyor. Bu taktik işe yaramayacak. Terra’nın gerçekte ne olduğunu hatırlamaya devam edeceğiz” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: