Bitcoin

SEC Başkanı Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu: Sıcak Bakıyorum!

single-image

SEC Başkanı Gary Gensler piyasanın en büyük 2 kripto para birimi için olumlu konuştu.

Gary Gensler’dan kripto para açıklaması

SEC Başkanı Gary Gensler, düzenleyici kurumun mevcut kurallarının, istediklerine rağmen kripto para şirketleri için net bir yol haritası sağladığını söyledi. Gensler Perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto piyasasının token ihraç eden projeler için herhangi bir özel kural koymaya ihtiyacı olmadığını söyledi.
Konuyu yatırımcı koruması olarak çerçeveleyen Gensler, kripto ihraççılarının ve hizmet sağlayıcılarının uyması gereken kural ve düzenlemelerin yıllardır açık olduğunu söyledi. Gensler, Practicing Law Institute’a hazırladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kripto piyasalarıyla ilgili hiçbir şey menkul kıymetler yasalarıyla bağdaşmaz. Yatırımcı koruması, temel teknolojilerden bağımsız olarak aynı derecede önemlidir.

SEC Başkanı Yine Konuştu: Bu Kripto Para Piyasasını Hedef Aldı!

Gensler’ın sözleri, yatırımcıların ve girişimcilerin ajansın yeni başlayanların token çıkarmasına izin verecek bir tür oy verme yaratacağına dair umutlarının aksine, SEC’in kripto endüstrisine mevcut kural ve düzenlemeleri uygulamaya devam etmeyi planladığının belki de en açık göstergesidir. Gensler ayrıca konuşmasında “çoğu kripto tokeninin yatırım sözleşmeleri” olduğu görüşünü yineledi. Bununla birlikte, geliştiricilerin ve girişimcilerin izleyebileceği ve takip etmesi gereken kılavuzlar olarak DAO raporu ve Munchee emri gibi geçmiş SEC yayınlarına işaret etti.

CFTC’nin Bitcoin ve Ethereum düzlenmelerine sıcak bakıyorum

Gensler, bu iki kripto para birimi için düzenlemeleri tartışırken Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Bitcoin ve Ethereum düzenlemesini destekleyeceğini söyledi. Gensler, kendi görüşüne göre Bitcoin’in menkul kıymet olmayan tek kripto para birimi olduğunu belirtti. SEC başkanı, Ethereum hakkında herhangi bir yorum yapmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: