Bitcoin

Binance’den Kripto Para Yatırımcılarını Sevindirecek Haber!

single-image

Lider kripto para borsası Binance, kripto para yatırımcılarının yüzünü güldürecek yeni bir duyuru yaptı. Buna göre dev borsa, kullanıcıları için yeni bir opsiyon ticaret platformu tanıttı. Edinilen bilgilere göre ticaret platformu, küçük sermayeye sahip yatırımcıların bile pozisyon alabilmesini sağlayacak. Binance, yeni platformu 13 Eylül tarihinde piyasaya süreceğini duyurdu.

Binance yeni opsiyon ticaret platformu tanıttı

Yeni opsiyon platformu ile kullanıcılar, çok daha düşük sermaye ile spot ve vadeli pozisyonlara denk opsiyonları satın alma avantajına sahip olacak. Binance opsiyon ticaret platformu hem borsanın web sitesinde hem de mobil uygulamasında yer alacak. Borsa, duyurusunda ticaret platformunun 13 Eylül 2022 tarihinde piyasaya çıkacağını paylaştı. Binance, lansmanda USDT’de fiyatlandırılan ve yerleşen ETH seçeneklerini listeleyecek.

Düşük sermayeli kripto para yatırımcılarına hitap ediyor

Kullanıcılar, ticaret platformu aracılığıyla spot veya vadeli işlem pozisyonunun eşdeğerlerini satın alabilecek. Bu yatırım ürünleri ile aynı risk oranına için sadece Premium Option satın almaları gerekiyor. Bu nedenle, Binance opsiyon platformu, daha düşük sermaye gereksinimi istiyor. Böylece borsa, kullanıcıların alım satım sonuçlarını güçlendirmeleri için harika bir alternatif olmayı hedefliyor.

Düşük gas ücretleri ve yüksek likidite avantajı

Kullanıcılar, yeni Binance opsiyon ticaret platformu aracılığıyla piyasadaki en düşük opsiyon ücretlerinden birine sahip olacak. Buna göre borsa, opsiyon platformunda sadece %0,02’lik bir gas ücreti talep edecek. Bununla birlikte kullanım ücreti, yalnızca %0,015 olacak. Bu arada, ticaret platformunun çok yüksek bir likiditeye sahip olacağını da belirtelim.

Merge ve olası bir Ethereum çatalı fiyatları etkilemeyecek

Binance, ticaret platformundaki opsiyon seçeneklerinin USDT olarak fiyatlandırılacağını da açıkladı. Bununla birlikte borsa, Merge yaklaşırken herhangi bir Ethereum fork olayında fiyatların etkilenmeyeceğini de paylaştı. Buna göre Binance, Ethereum ağındaki gelişmeler nedeniyle opsiyonlarının kullanım fiyatlarında değişikliğe gitmeyecek.

Borsanın duyurusunda, Merge güncellemesinden önce veya sonra listelenen Ethereum opsiyonlarının standart uzlaştırma prosedürünü izleyecek. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum, Merge yükseltmesi ile PoS’a geçiş yapacak. Buna göre kripto para opsiyonları, Proof-of-Stake ETH’nin USDT değerini temel alacak.

Binance kripto para alanında genişlemesini sürdürüyor

Geçtiğimiz günlerde Binance, Ethereum Classic için de bir açıklama yaptı. Merge yaklaşırken kendini buna göre ayarlayan dev borsa, ETC madencilerini destekleyeceğini açıkladı. Merge ile Ethereum Proof-of-Work’ten PoS’a geçiş yapacak ve bu nedenle, eski madencilerin ağda bir işlevi kalmayacak. Birçok analist madencilerin, Ethereum Classic madenciliğine başlayacağını tahmin ediyor. Binance, ETC kripto para madencilerinden madencilik için ücret almayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: