Bitcoin

Bitcoin Boğa Piyasası Ne Zaman?

single-image

Bitcoin 20,000 dolar psikolojik seviyesinin altında bir haftadır devam eden yatay hareketini sonlandırdı. Lider kripto para birimi, 9 Eylül’de yükselmeye başladı ve 21,000 doların üzerine çıktı. BTC, yazının yazıldığı sırada 21,066 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saatte %9,13 değer kazandı. Bu arada 2 analist, lider kriptonun uzun vadeli fiyat grafiklerini değerlendirdi. Buna göre, BTC boğa piyasasının başlayacağını düşündükleri 2 farklı tarih paylaştılar.

“Bitcoin dibi gördü, yükseliş yakın”

K2ripto hedge fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bitcoin boğa piyasası için beklentilerini paylaştı. Ona göre, BTC fiyat dibini çoktan gördük. Morehead, Haziran ayındaki düşük fiyatların dip olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, BTC’nin bir ayı döngüsü için süreyi aştığını açıklıyor. Yani ünlü CEO’ya göre artık boğa piyasasına geçiş için hazırız. Peki ne zaman? Morehead şunları söyledi:

“Bunu 10 yıldır yapıyoruz ve üç büyük ayı piyasası döngüsünden geçtik. Bunlar, ortalama olarak 220 gün sürdüler. Temelde Bitcoin fiyatında şu anda gördüğümüz şey bu. Bana sorarsanız, Haziran’da en düşük seviyeye ulaştık. Şimdi bir sonraki boğa piyasasına geçmemiz gerekiyor. Bu geçişin sorumlu olması ve biraz zaman alması son derece olası. Ama bir rallinin bir sonraki ayağına geçeceğimizi düşünüyorum.”

Bitcoin için yıl sonu ve beş yıllık fiyat hedefini açıklaması istenen Pantera Capital CEO’su, amiral gemisi kripto varlığının “bir süre için” yıllık ortalama %150 büyüme oranını koruyacağını söylüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, tarihi boyunca yıllık olarak ortalama 2.5x değer kazandı. Morehead’e göre lider kripto para birimi, bu temposunu koruyacak.

“Altcoin’ler, BTC ve ETH’den daha iyi performans gösterecek”

Morehead, Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto varlıklarının piyasa değeri açısından daha iyi performans gösterdiğini söylüyor. Ona göre kripto pazarı gelişti ve BTC artık her şey demek değil. BTC ve Ether’in pazarın neredeyse %100’ünü oluşturduğu dönemlerin sonuna geldik. Uzmana göre, artık lider 2 varlık dışında da çok önemli projeler var. Ayrıca, yeni boğa sezonunda bu projeler çok daha fazla getiri elde edecek.

“Bitcoin boğa piyasası 2024’e kadar gelmeyecek”

Başka bir uzman olan Cronos Labs CEO’su Ken Timsit, Morehead’den farklı düşünüyor. Morehead dahil birçok analist, 2023’ün ilk yarısında boğa sezonuna döneceğimizi bekliyor. Ancak Timsit’e göre ayı-boğa döngüsü 4 yılda bir değişiyor ve bu nedenle 2024’ü beklememiz gerekiyor. Uzman, teorisini sağlamlaştırırken makro ekonomik faktörlere de değiniyor. Ona göre, FED’in sıkı para politikası, küresel enerji krizi ve artan enflasyon BTC için bir engel.

Timsit, boğa piyasasına geçiş için 4 koşulun uygun hale gelmesi gerektiğini söyledi. Bunlar arasında küresel enflasyonun düşmesi başta geliyor. İkinci sırada Terra çöküşü sonrası azalan güvenin DeFi alanında yeniden sağlanması var. Üçüncü sırada, en az 50 milyon yatırımcının merkezi borsalardan merkeziyetsiz borsalara geçmesinin gerekliliği. Son olarak, Bitcoin madenciliğindeki zorluğun değişmesi. Timsit’e göre bunlar yaşanırsa BTC daha kolay bir şekilde boğa sezonuna geçecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: