Genel

Cardano’da NFT proje sayısında önemli artış: 7 bine ulaştı

single-image

Cardano (ADA) NFT projelerini kendi ağına çekmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni geliştirmelerin yapıldığı Cardano’da NFT proje sayısı da yeni bir kilometre taşını geride bıraktı ve 7 bine ulaştı. Bu NFT’lerin alım satımının yapıldığı toplam 15 pazar yerindeki işlem hacmi ise 460 milyon dolar seviyesine yükseldi.

Toplam piyasa değeri 616 milyon dolar oldu

Öte yandan Cardano ağı üzerinde bulunan yaklaşık 100 NFT koleksiyonunun da toplam piyasa değeri 616 milyon dolar oldu. Cardano ağı üzerindeki NFT’lerin en çok alınıp satıldığı pazar yeri ise JpegstoreNFT adlı platform… Bu pazar yeri, ağ üzerindeki NFT’lerin %65’ini bünyesinde barındırıyor.

NFTMAKER ile 800 binden fazla NFT mint edildi

Cardano, NFT segmentinde çok ciddi gelişme gösteren blok zincirleri arasında yer alıyor. Daha önce Cardano üzerindeki NFT projelerinin gelişimiyle ilgili Mart ayında hazırlanan bir raporda, ‘Mint-on-Demand’ aracı üzerinden NFTMAKER (NMKR) ile mint edilen NFT sayısının 800 bini aştığı belirtilmişti.

Hatırlanacağı üzere Cardano üzerinde çalışan Aada Finance de geçtiğimiz günlerde NFT ile kredi verme hizmetini duyurmuştu. Borç verme ve alma platformu olan Aada Finance, bu ayın ortasında başlatmayı düşündüğü Aada V1 hizmetiyle kullanıcların NFT tahvilleri vasıtasıyla kredi alıp vermelerine olanak tanıyacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: