Bitcoin

Kripto Para Milyarderi Piyasayı Yorumladı: En Kötüsü…

single-image

Kripto para borsası FTX’in (FTT) kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto para birimi alanındaki düşüşlerin en kötüsünün muhtemelen sona erdiğini söyledi.

Sam Bankman-Fried: En kötüsü geride kaldı!

Milyarder kripto para yatırımcısı Sam Bankman-Fried, CNBC’ye bir röportaj verdi. Bankman-Fried verdiği demeçte, “Gerçek acı, bence üç ile dört ay önce geldi. Buradan mutlaka daha fazla acı geleceğini öngörmüyoruz. Uzayda işler çok stabil hale geldi,” yorumunu yaptı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, pandemi döneminde genişleyici para politikasının etkisiyle kripto piyasası uzun soluklu bir boğa piyasasına girdi. Bununla birlikte, yükselen enflasyonla mücadele etmek için başta Federal Reserve olmak merkez bankaları agresif para politikaların yöneldi. Bu doğrultuda, 2022 başlarında yükselen faiz oranları spekülatif varlıklar üzerinde baskı oluşturdu. Bu yüzden, kripto fiyatları keskin bir şekilde düştü.

Kripto para

Kripto para piyasasındaki çöküş

Bu arada, çöküşte, lider kripto Bitcoin (BTC) 69 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) 18 bin doların altına düştü. Bugünlerde ise, Bitcoin 21 bin dolara doğru sert bir çıkış yaptı. 2022’nin başlarında yaşanan çöküş, Terra (LUNA) gibi dramatik olayların da eklenmesiyle iyice derinleşti. Bu da çöküşün kripto piyasasının diğer kısımlarını da etkilemesine yol açtı.

Lider altcoin Ethereum (ETH), yaklaşık 4,9 bin dolardaki ATH seviyesinden 900 doların altındaki 2022’nin en düşük seviyesine geriledi. Ethereum rakipleri Cardano (ADA) ve Solana (SOL) da onu takip etti. Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) gibi isimler de çöküş sırasında değerlerinin büyük bir kısmını kaybetti.

Kripto para

Bitcoin’in 60 bin dolara geri dönüşü için ne yapılması gerekiyor?

Kripto alanındaki bu flash çöküş, sektördeki birçok oyuncuyu baltaladı. Burada FTX, mücadele eden bazı rakipleri için yüksek profilli bir kurtarıcı oldu. Bu rol, BlockFi’ye fon sağlama ve Voyager Digital’e bir destek sağlama anlaşmalarını içeriyordu. Ayrca, kripto borsası Robinhood’da (HOOD) hisse aldı.

Bankman-Fried’in FTX Ventures, son hamlesinde, Anthony Scaramucci’nin yönettiği yatırım şirketi SkyBridge Capital’in %30 hissesini aldı. Bankman-Fried, hareketin dijital varlık topluluğunu geleneksel varlık topluluğuyla bir araya getirmeyi amaçladığını söyledi.

Sam Bankman-Fried’e, Bitcoin’i 60 bin dolara geri getirmek için ne yapılması gerektiği de soruldu. Ünlü milyarder, kripto alanının varlık fiyatlarındaki genel ralliden ve düzenleme netliğinden fayda sağlayacağını söyledi. Ayrıca, daha uzun vadede, kripto para birimlerine olan talebin, teknolojinin kullanım durumlarını genişleterek yönlendirileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: