Bitcoin

Bitcoin Balinaları Bu Seviyelerde Bekliyor: İşte Sıradaki!

single-image

Balinalar Bitcoin’i ‘neredeyse mükemmel’ yükselttiği için Bitcoin fiyatı 21.700 dolara kadar uzandı. Veriler, her şeyin kısa zaman dilimlerinde büyük hacimli alım ve satım bölgeleriyle ilgili olduğunu gösteriyor.

Bitcoin balinaları kısa vadede bu seviyeleri bekliyor

Bitcoin, balina alım seviyeleri BTC fiyat hareketini dikte ettiği için 10 Eylül’de Ağustos direncini devirmeye çalıştı. TradingView’den alınan veriler, BTC fiyatının 21,671 dolarlık birkaç haftanın en yüksek seviyelerine ulaştığını gösterdi.

BTC, 9 Eylül’ün başlarında bir short squeeze’den ivme kazandı. Böylece Haziran sonundan bu yana en düşük seviyeleri gördükten sonra %10 civarında yükseldi. Olayları analiz eden on-chain izleme kaynağı Whalemap, balinalar tarafından yapılan satın alma kümelerinin Bitcoin’in bir zemin oluşturmasına etkili bir şekilde izin verdiğini kaydetti.

19.000 dolar daha önce alıcılar için yüksek hacimli bir ilgi alanıydı. Bu nedenle bu, iki ayın en düşük seviyelerine yapılan ziyaret sırasında ihlal edilmedi. Diğer iki önemli balina destek bölgesi 16.000 dolar ve 13.000 dolar seviyelerinde. Whalemap ekibi, “19.000’de balina desteği neredeyse mükemmel şekilde işe yaradı” dedi.

“Balinalara göre şu anda 21.543 dolar en yakın direnç.”

Ekteki grafik, gün içinde Bitcoin fiyatının hareket ettiği 21.000 dolar orta koridorunun önemini gösteriyor. Bölge, balinaların ilgisini çekmenin yanı sıra, Ağustos ortasında direnişe geçmeden önce destek işlevi gördü.

Eight firmasının kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, o gün Twitter takipçilerine şunları söyledi:

Bitcoin hala dirençte duruyor ve muhtemelen burada konsolide oluyor. Yükseklerin süpürüldüğünü ve ardından konsolidasyonu görmek istiyorum. Arada ne olur? Muhtemelen altcoin’lerin yoğun bir şekilde ateşlendiğini göreceğiz.

Bu arada kripto traderı Pheonix, daha sonra daha önemli bir konsolidasyon ve ardından 23.000 dolara geri dönüş çağrısı yaptı.

Analistler Ethereum’un 1.900 dolara ulaşmasını bekliyor

Popüler kripto analisti Il Capo, bir düşüş gerçekleşmeden önce Ethereum’un hala 1.745 doları tutabileceğini savundu. Yeni bir güncellemede, “Doğrudan 1800-1900 dolar direncine gidiyoruz” diye tahminde bulundu. Analist ayrıca yükseltmenin etkili olacağını söyledi:

Bu seviyeye ulaşıldığında düşüş eğiliminin devam etmesini bekliyorum. Bu, merge tarihinde veya öncesinde olabilir.

15 Eylül’de sona erecek olan merge, potansiyel bir volatilite kaynağı olarak görülmektedir. Kriptokoin.com olarak yükselmeden son gelişmeleri bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: