Bitcoin

Yeni Bir Yasa Tasarısı Sunuldu!

single-image

Fransa yeni bir kripto para yasa tasarısını gündeme getirdi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un hükümeti, suç ile bağlantılı kripto hesaplarını dondurmak istiyor.

Fransa’da yeni kripto para yasa tasarısı

Fransız hükümetinin çıkardığı yeni bir yasa, şüpheli kripto para hesaplarının dondurulmasına izin verecek. Yeni tasarı Avrupalı kripto kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un hükümeti, polise aksi takdirde ellerinden kaçacak ve kara para aklama için kullanılacak varlıklara el koyma konusunda daha geniş yetki vererek İngiltere’nin liderliğini takip etmek istiyor. Hükümet, suçlu olduğuna inandığı kişilerden kripto para birimini ele geçirmeye çalışıyor. Hükümetin yasa tasarısına dahil edilen bir raporda şu iddialara yer verilmektedir:

Suçlular sıklıkla suçlarından elde ettikleri kazançları daha geniş bir alana yayılabilen ve böylece gizlenebilen kripto paralara dönüştürüyor.

3 Şirketten Bu 2 Kripto Para İçin Hamle: Bu Coini Sattı!

Tedbirler, şu anda sıradan banka hesaplarına uygulanan düzenlemeleri kripto paralara genişletecek ve temel olarak Mart ayında önerilenleri çoğaltacak. Ancak Fransa’da, bir savcı veya soruşturma hakimi izin verirse banka varlıkları üzerinde işlem yapılabilmektedir.

Tasarı neleri değiştirecek?

Tasarı özellikle, her ikisi de Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin’in yetki alanına giren 200 yeni kırsal polis ekibinin kurulması ve aile içi şiddet vakalarının ele alınmasının modernleştirilmesi de dahil olmak üzere çok çeşitli konuları kapsıyor. Tasarının çoğu, fidye yazılımı ödemelerinin yetkililere bildirilmesini zorunlu kılmak gibi çevrimiçi suçlara ayrılmış olsa da, bir dizi başka konuyu da ele alıyor.

ABD'deki Kripto Para Yasası İçin Yeni Tarih Açıklandı!

Önümüzdeki dönemlerde, hükümetin kripto yasa tasarısı önerileri bir merceğin daha denetiminden geçecek. Fransız Senatosu’nun ülkenin ceza kanununda yapılan değişiklikleri incelemekle görevli anayasa hukuku komitesi ikinci mercek olacak. Bununla birlikte, Boris Johnson yönetimindeki İngiltere hükümeti, kripto paralara el koyma yetkisini genişlettiğini duyurdu. Mayıs ayındaki Ekonomik Suç Yasası’nın bir parçası olarak, İngiliz hükümeti artık daha fazla yetki sahibi. Başbakandaki değişikliğe rağmen, ülkenin dört bir yanından bakanlar bu girişimlere olan bağlılıklarını yeniden teyit ettiler. Ülkenin Hazine Bakanı, bu yaklaşımın gelişim odaklı olduğunu belirten açıklamalara yer veriyor.

İngiltere kripto para düzenlemeleri

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, kripto düzenlemeleri ile meşgul olan tek ülke Fransa değil. İngiltere Hazine Bakanı Richard Fuller yakın bir tarihte şu açıklamalara yer verdi:

Kripto alanında yaratmak, yenilik yapmak ve inşa etmek isteyenler için tercih edilen ülke olmak istiyoruz.

Bu açıklama, ülkedeki kripto para düzenlemesine ilişkin meclis tartışmasının bir parçası olarak geldi. Yeni Başbakan ile Birleşik Krallık’ın “kripto teknolojileri için baskın küresel merkez” olacağını da sözlerine ekledi. Bu arada, Liz Truss, İngiltere Başbakanı olarak bu hafta göreve başladı.

Kripto düzenleme tartışması, West Dunbartonshire Milletvekili Martin Docherty-Hughes’un bu konuyu Parlamentoda gündeme getirmesiyle başladı. Fuller konuşmasında, kriptoların sağlıklı işleyişini sağlayacak sağlam bir dizi düzenlemeye duyulan ihtiyacın altını çizdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: