Genel

Bitcoin hash rate’inde yeni rekora ulaşıldı

single-image

Bitcoin 22 bin doların üzerine çıkarak yeni bir yükseliş hareketi başlatırken aynı zamanda, madencilikte kullanılan cihazların toplam hesaplama gücünü gösteren hash rate’te ciddi artış meydana geldi.

Son olarak 8 Haziran gününde rekor kıran ve 266 exahash olan hash oranı, bugün itibariyle ise 281 exahash’in de üzerinde bulunuyor.

Fiyatlar düşse de şirketler büyüyor

Bilindiği üzere 2021 yılında Bitcoin’de gelen fiyat rekorlarıyla birlikte madencilik cihazı satışlarında da rekorlar kırılmıştı. Dev şirketler , cihaz teslimatlarını ise 2022 yılına sarkıtmak zorunda kalmışlardı. İşte bu cihazların teslim edilmeye ve dolayısıyla da kurulmaya başlanmasıyla hash rate’te artışlar meydana geliyor olabilir.

Madencilik şirketleri son dönemde ciddi şekilde Bitcoin satışları yapmış olsalar da, çoğunun resmi açıklamlarında buradan gelecek paranın yeni madencilik cihazı alımlarında ve borç ödemelerinde kullanılacağı yazıyordu. Dolayısıyla fiyatlar düşmüş olsa da, şirketler gelecek adına her geçen gün daha fazla makine almaya devam ediyorlar.

Haberin yazıldığı dakikalarda ise Bitcoin yaklaşık  22 bin  150 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: