Bitcoin

Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para, Bu 3 Altcoin’e Girdi!

single-image

Dijital varlık yatırım ürünlerinde, 63 milyon dolar ile arka arkaya beşinci çıkış haftası oldu. Çıkışlar, son 5 haftada toplam 99 milyon dolar ile nispeten küçük boyutta kaldı. Bitcoin çıkış görürken Short Bitcoin yatırım ürünleri giriş gördü. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’dan çıkan kurumsal para Cardano, Solana ve Ripple’a aktı. Cardano’nun girişleri geçen haftanın dört katına çıkarak, dikkatleri çekti.

Kripto varlık yatırım ürünleri çıkışları 5. Haftaya taşıdı

Dijital varlık yatırım ürünlerinde, toplam 63 milyon dolar çıkış oldu. Bu durum, arka arkaya beşinci haftalık çıkışı gösteriyor. Uzmanlara göre bunda, geçen haftaki Short Bitcoin yatırım ürünlerine girişten kaynaklanan olumsuz hissiyat göz etkili oldu.

Çıkışlar, son 5 haftada toplam 99 milyon dolar ile nispeten küçük boyutta kaldı. Ayrıca, hacimler bu yılki 1 milyar dolar ortalamasının sadece %46’sında kalıyor. Cuma günü fiyatlardaki artışa rağmen, en büyük çıkış günü oldu.

Bölgesel olarak çıkışlar, sırasıyla 60 milyon ABD Doları ve 10 milyon ABD Doları tutarında çıkış gören Kanada ve ABD’ye odaklandı. Avrupa ise 7 milyon ABD doları tutarındaki girişle tam tersi bir durum sergiledi.

Bitcoin

Bitcoin ve Etherum çıkış görürken, Cardano, Solana ve Ripple fon çekti

Ethereum, geçen hafta toplam 62 milyon dolar tutarındaki çıkışların ana odak noktasıydı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum Merge için geri sayım başladı. Çıkışlar, Merge’ün artan kesinliğine (15 Eylül’de veya civarında olması bekleniyor) rağmen gerçekleşti. Bu da akıllara bazı şüpheleri getiriyor. Belki de yatırımcılar arasında olayın planlandığı gibi gitmeyebileceğine dair bir endişeyi vurguluyor. Uzmanlar ise, herhangi bir sorun olmasını beklemiyor.

Bitcoin, 13 milyon dolar tutarında arka arkaya 5. hafta çıkışını gördü. Short Bitcoin yatırım ürünleri ise 10,6 milyon dolar tutarında giriş aldı. Uzmanlar, bu durumun, devam eden olumsuz hissi gösterdiğini kaydediyor.

Bitcoin

Altcoin projeleri arasında, 0,4 milyon dolar girişle Cardano dikkatleri çekti. 5 Eylül’de sona eren haftada Cardano’ya net fon girişi miktarı 100.000 dolardı. Son yedi gün içinde rakam 400.000 dolara yükseldi. Böylece, Cardano’nun girişleri geçen hafta dört katına çıktı. Cardano, pozitif fon akışı dengesine sahip birkaç altcoin projesinden birisi oldu. Bunun yanı sıra, Cardano’nun girişleri Vasil Hard Fork’a doğru önemli ölçüde arttı.

Cardano’ya ayak uyduran diğer varlıklar Ripple (XRP) ve Solana (SOL). Ancak her ikisi de akışlarda daha düşük girişlere sahipti. Kripto pazarındaki genel durum, analitik ajansın daha önce karakterize ettiği gibi oldukça ‘kayıtsız’ kalıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: