Bitcoin

Bu Altcoin Işınlanabilir! Bitcoin ise…

single-image

Geçtiğimiz dönemlerde doğru bildiği tahminleriyle öne çıkan DonAlt, Bitcoin (BTC)’de yükseliş beklediğini aktardı. Öte yandan, lider altcoin Ethereum (ETH) için de fiyat artışı öngördü. İşte detaylar…

DonAlt, lider altcoin ETH’yi yakından izliyor

DonAlt isimli analist, Ethereum’un 1.700 dolar seviyesinde nasıl tepki verdiğini yakından izlediğini söyledi. Analiste göre Ethereum, 2.500 dolarlık hedefine giderken 1.700 dolarlık direnci kıracak. Analiste göre şu anda, temelde çöküşün tamamını geri aldık. DonAlt, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Temelde çöküşün tamamını geri aldık. Bu yüzden benim için bu, temelde benzer bir dirence dönüştürülen, ancak daha önce, hatta çok, çok yakın zamanda test edilmiş bir kurulum. 1.700 doların [direnç olarak] pek bir şey yapacağını düşünmüyorum. Tamamen yanılıyor olabilirim… Ama benim için ETH sadece ışınlanmak istiyor gibi görünüyor… Direnç olsa da, yukarı yönlü hareket bekliyorum.

Bunun dışında analist, ETH’nin 2021’nin Aralık ayından bu yana kısır bir düşüş eğilimi yaşadığına dikkat çekiyor. Bu kısır döngünün ardından, daha geniş zaman dilimlerinde yükselişe geçtiğini söylüyor. Analist, aylık mumlara bakıldığında, manzaranın “harika şekillendiğine” dikkat çekiyor. Temmuz ayındaki aylık mumun “harika” olduğunu, Ağustos ayındakinin ise “insanları çıldırttığını” belirtiyor. Böyle bir şeyi ETH için bir süredir görmediğini belirtirken anlatı değişikliğine işaret ediyor. Bu değişiklikle birlikte, Ethereum’un tekrar “iyi görünmeye başladığını” söylüyor.

Bitcoin için sırada neler var?

Bitcoin’e gelince, DonAlt, 21.000 dolar civarındaki dirence işaret ediyor. Bu direncin destek seviyesine dönüşmesi durumunda BTC’nin “gerçekten çok hızlı” bir yükseliş göreceğini söylüyor. Analist, mevcut durumda bir ivme olduğuna dikkat çekiyor. Bu ivmenin arkasında, borsa hareketleri olmadığını vurguluyor. Geçtiğimiz 24 saat boyunca Bitcoin yüzde 7 artarken S&P 500 yüzde 0.4 yükseldi. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

S&P son birkaç gündür yükselişte. Bitcoin temelde kırılma yaşadı. S&P 500 ile beraber geri çekilmişti, ancak şu ana kadar S&P’den daha fazla değer kazandı. O yüzden şu anda çok kötü değil. 22.300 doların veya o bölgenin üzerine geri dönmeye başlarsak… Bu seviyeyi geri alırsak, BTC gerçekten iyi görünmeye başlar. Bu gerçekleşene kadar, aşırı heyecanlanmak için bir neden yok, ancak şu anda grafikleri gerçekten umursamıyorum.

DonAlt’ın önceki tahminleri

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi DonAlt, geçtiğimiz yıllarda kripto paraların bazı hareketlerini bildi. DonAlt, 28 Mart 2020’de Bitcoin’in 6.100 dolar seviyesini ziyaret edeceğini doğru öngördü. Bunun dışında, yine 2020 yılının Şubat ayında BTC’de 10.300 doları, Ocak ayında ise yüzde 44’lük ralliyi isabetli bir şekilde bildi. Bu nedenle, geniş bir takipçi kitlesi kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: