Bitcoin

Kripto Milyarderinden Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Gelecek Tahmini!

single-image

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Pazartesi günü New York’taki SALT konferansında konuştu. Kripto milyarderi, piyasadaki düzenleme çabalarından bahsetti. Ayrıca, lider kripto Bitcoin (BTC) ve altcoin projelerinin geleceğine ilişkin tahminlerini paylaştı. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Ünlü milyarderin görünümünde Bitcoin ve altcoin’ler için neler var?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para düzenlemeleri 2022’nin en önemli konuları arasında yerini aldı. Milyarder kripto yatırımcısı Sam Bankman-Fried, ABD yönetiminin bir yıl içinde kripto için kurallar hazırlayacağını söylüyor. Aslında Bankman-Fried, kripto endüstrisi için doğru şeyleri yapma yönündeki çabalara şaşırdığını ifade etmişti. Şimdi ise, Washington DC’de kripto paralar için yeni kurallar getiren bir yasa tasarısı veya başka bir çerçevenin yapım aşamasında olduğunu ifade ediyor.

FTX CEO’su, insanların bir şeyleri anlamaya çalışma şekline şaşırdığını söyledi. Sam Bankman-Fried, konferans sırasında kripto endüstrisi adına Washington’da lobicilik yaptığını da kaydetti. Ayrıca, son zamanlarda kripto endüstrisinde mantıklı bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Bu bağlamda Sam Bankman-Fried, şu açıklamayı yaptı:

D.C.’deki pek çok insanın dürüstçe sadece doğru şeyi nasıl yapabileceklerini anlamaya çalışması beni memnun etti. Açıkçası buna şaşırdım da. ABD milletvekillerinin bir yıl içinde dijital varlıklar için yeni kurallar belirleyen bir yasa tasarısı veya başka bir çerçeve hazırlayacağını düşünüyorum.

Bitcoin

Bu arada ünlü milyarder, geçen yıl içinde finansal sıkıntılar yaşayan birkaç kripto şirketine yatırım yaptı. FTX CEO’su, şirketlerin kripto kışını atlatmalarına gerçekten yardımcı olmak istediğini söyledi.

Kripto para birimleri: Menkul kıymet mi, emtia mı ne?

ABD Menkul Kıymetler ve Emtia Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto piyasasının en fazla tanıdığı simalardan birisi. Özellikle, Ripple (XRP) ve bazı altcoin projelerinin menkul kıymet olduğu iddiasıyla haklarında yürütülen soruşturmalar kapsamında sık sık gündeme geliyor. Gary Gensler, kısa süre önce CFTC’nin Bitcoin gözetimini destekledi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ise müşteri çıkarları lehinde makul bir karar olacağını söyledi. Ancak, diğer büyük tokenlerin düzenleyici kapsamı hakkında sorular da sordu. Ayrıca stablecoin’lerin tam olarak ne olduğunu merak ettiğini ifade etti. Çünkü stablecoin’lerin niteliği hala daha belirsizliğini koruyor. Sam Bankman-Fried, tahminlerini şu şekilde açıkladı:

Bitcoin, Ethereum ve birçok fork/varyant, menkul kıymet olmayacak gibi görünüyor. Diğer birçok token ise menkul kıymet olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: