Bitcoin

Bitcoin İçin Bu Seviyeler Geliyor!

single-image

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) güç göstermeye devam ediyor. Ancak günün %4’lük düzeltmesi boğaların hevesini bir nebze olsa da kırdı. Teknik grafiklere göre BTC, 200 günlük hareketli ortalamasının (MA) çok önemli bir kavşağında işlem görüyor.

Analistler BTC fiyatında bu seviyeleri bekliyor

Bitcoin (BTC), Pazartesi akşamı yakaladığı ivmenin ardından 13 Eylül’de 22.600 dolara kadar tırmandı. Fiyat hareketi, yatırımcılar önemli tüketici fiyat enflasyon verilerini beklerken yeşilde sıkıca kapanan hisse senetlerini yansıttı. S&P 500 ve Nasdaq Pazartesi günü sırasıyla %1,1 ve %1,3 yükselişle kapattı. ABD hisse senedi vadeli işlemleri, yazı yazılırken çok az değişmekle birlikte yeşildeydi.

Justin Bennett, kripto para yatırımcılarını çok rahat etmemeleri konusunda uyarıyor. Uzman bunu “S&P 500 tüm yıl yaptığının aynısını yapıyor” diye açıklıyor.

Endeksi izleyen yukarıdaki grafiği paylaşan Bennet, şöyle yorumluyor:

Tek fark, bu yeniden testin uzunluğu, bu da tekrarlanırsa daha fazla kapana kısılmış uzun anlamına geliyor.

Doların altı uluslararası para birimi sepeti karşısındaki gücünün bir ölçüsü olan dolar endeksi, yazı yazılırken %0,1 düşüşle 108,22’ye geriledi.

Bitcoin’in durumu enflasyon verilerine bağlı olacak

Geçtiğimiz saatlerde açıklanan enlasyon verileri beklenen cüzi bir miktar yüksek geldi. OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, yakın tarihli analizlerinde şu olasılıkları hesaplamıştı:

İster bir güvercin değişimi beklentisi, ister daha zayıf bir dolar, isterse daha geniş risk iştahında bir iyileşme olsun, bir şey kriptolara büyük bir destek veriyor ve bu, Bitcoin’in 19 Ağustos’ta serbest düşüşe geçmesinden bu yana en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu… Kısa vadede işler iyiye gidiyor olabilir, ancak bu bir kez daha enflasyon verilerine bağlı olabilir.

Dikkat: FED, Kripto Paraları İçeren Kılavuzu Açıkladı!

On-chain veriler Bitcoin için neler söylüyor?

Analitik firması Santiment, Bitcoin’in 3 haftadan beri ilk kez 22.000 doların üzerine çıktığını söyledi. Firma analistleri yakın tarihli bir tweet’te:

Bitcoin’in kar/zarardaki işlem oranı Mart ayından bu yana en yüksek seviyede. Görünüşe göre pek çok kişi bu hafif sıçramayı yeniden satın almak için tetikleyici olarak görüyor.

Ali Martinez’de tahminlerini güncelleyen analistler arasındaydı. Özellikle, Bitcoin açık faizinin tüm borsalarda son dört günde %20’den fazla arttığını söyledi.

Grafik uzmanı ayrıca, Bitcoin’in 12 saatlik grafiğinde 200 günlük hareketli ortalamaya en son ulaştığında, bunun dik bir düzeltmeye yol açtığını tweetledi.

Teknik kısımda, fiyatın 50 ve 100 günlük hareketli ortalamaya yükselmesi yeni kurumlar için tetikleyici oldu. Jason Sen, günlük Bitcoin analizlerinde short yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini söylüyor.

Bitcoin günlük analiz

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BTC aniden 22.000/22.300’de 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalara yükseldi. DayTradeIdeas analistlerinden Jason Sen, günlük analizlerinde durumu şöyle özetliyor:

Short’ların 22500’ün üzerinde durmaları gerekiyor. Daha yüksek bir kırılma, 23000/23200’de 200 haftalık hareketli ortalamada direnci hedefleyen bir satın alma sinyalidir. Daha yükseğe devam edersek 24600/700’ü arayın. 22000/22300’de 50 ve 100 günlük hareketli ortalamada herhangi bir şort 21600/500’ü hedefler. Burada gün için düşük bir kesinlikle mümkün. Ancak daha düşük bir kırılma 21000/20900’ü hedefleyebilir.

En son iki teknik analist Ali Martinez ve Jason Sen, Bitcoin’in hareketleri ortalama verdiği tepkiye dikkat çekiyorlar. Buna göre Ali Martinez, en son analizlerinde BTC fiyatının düşüşü geçersiz kılması için 22,950 doları kırması gerektiğini söylüyor:

Bitcoin en son 12 saatlik grafikte 200MA’ya ulaştığında, dik bir düzeltmeyle sonuçlandı. TD Sequential şimdi aynı seviyede bir satış sinyali sunarak bir geri çekilme öngörüyor. BTC, düşüş görünümünü geçersiz kılmak için 22.950 doların üzerinde 12 saatlik bir mum çubuğu basmalıdır.

On-chain analizler

Ayrıca, Bitcoin’in gerçekleşen kar/zararına ilişkin on-chain veriler, Bitcoin için her fiyat artışında kâr elde edildiğini göstermektedir. Bitcoin için Gerçekleşen kar/zarar oranı şu anda 1.0’ın altında ve bu da güçlü bir ayı döngüsünü vurguluyor. Glassnode’un açıkladığı gibi:

İlginç bir gözlem, Haziran ayı başlarında başlayan ve Ağustos ortasında 0,58’e inen yükseliş eğilimidir. Bu model, bu yardım rallisi sırasında yatırımcılar tarafından kâr artışının gerçekleştiğini teyit ediyor.

Geçen hafta 20.000 doların altındaki düşüşleri denedikten sonra, BTC fiyatı geri dönecek kadar hızlıydı ve güçlü bir destek seviyesi olarak 20.000 doları tutuyor. Analist Ali Martinez ayrıca Bitcoin dibinin içeride olabileceğine inanıyor. Kripto analisti, son tweetlerinden birinde şunları yazdı:

Ağdaki yeni günlük BTC adreslerinin sayısı hızla artıyor gibi görünüyor ve haftalık ortalama 410.000 adres civarında geziniyor. 415.000 BTC  adresinin üzerinde sürekli bir hareket, iyimser görünümü doğrulayabilir.

6 Analist: Bitcoin İçin Bu Seviyeler

Ayrıca, en az bir veya daha fazla Bitcoin’e sahip toplam BTC adresi sayısı 100.000’e yaklaştı. Bu, bireysel oyuncularının birikmeye devam ettiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: