Bitcoin

Bitcoin Neden Düşmeye Devam Edecek?

single-image

Bitcoin, art arda sekiz gün yükseldiği 29 Mart’tan bu yana en uzun galibiyet serisinde art arda altıncı gün yükseliş gösterdi. Ancak, bugün ABD TÜFE’nin beklentilerin üzerinde gelmesi üzerine sert satış gördü. Finansal piyasalar uzmanı Pinchas Cohen, Bitcoin’in neden düşmeye devam edeceğini açıklıyor.

“Bitcoin’in sıçrayacağını söyleyen trader’lara katılmıyorum”

Kripto traderı Capo Of Crypto geçen hafta tweet attı. Paylaşımında, BTC fiyatı düşerken arz ceplerini parçalayan bir satın alma ilgisi modeli vardı. Capo, bu varlık birikmeyi bıraktığında, kripto paranın sıçrayacağını ve kesinlikle %19 oranında yükseleceğini tahmin etti. Ayrıca, Layered Money’in yazarı Nik Bhatia ve Bitcoin Layer analisti Joe Consorti, “uyanık arz zirvelerinin yukarı doğru fiyat hareketi için sıçrama tahtaları olduğunu” savunuyor.

Bu, Bitcoin fiyatındaki uykunun bir dibe eşit olduğu, kripto traderları tarafından tercih edilen bir argüman. Bitcoin’in sessiz olduğu ve ardından fiyatın patladığı 2016 ve 2020 örneklerini veriyorlar. Onlara katılmıyorum ve işte nedeni:

Bitcoin

2016’da Bitcoin’in dibi, büyük bir simetrik üçgen için zemin hazırladı. Ardından devam eden bir yükseliş trendi izledi.

2020’de BTC dibe vurdu. Daha sonra buradan 14 Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.374 dolara fırladı.

Bitcoin

Dipleri takip eden önceki iki örneğin tam tersine, bugün BTC bir zirvenin peşinde. Sadece herhangi bir zirve değil, tarihinin en büyüğü, -35 bin dolarlık.

“Bitcoin dibe vurduğunda bunu ilk söyleyen ben olacağım!”

Ayrıca, Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, fiyat yükselen kanalın altında direnç buluyor. Daha belirgin düşen kanala boyun eğer. Fiyatın Mart 2020’den bu yana ikinci kez 200 haftalık hareketli ortalamanın (WMA) altına düştüğünü unutmayın. Bu, 11 Eylül 2017’den bu yana ilk kez rekor kırdı. Ancak haftalık fiyat göstergenin biraz altında kapandı ve sonraki hafta geri döndü. Şu anda Bitcoin, üst üste beşinci hafta boyunca 200 WMA’nın altında. Ayrıca, 50 WMA, bu ralli sırasında bile 100 WMA’nın altına düştü. Bitcoin dibe vurduğunda bunu ilk söyleyen ben olacağım. Teknik analiz ilkelerine göre, dijital para Ocak ayından beri çok daha düşük bir yörüngede. Fiyat, düşen kanalın tepesine yakın kırık yükselen kanalı yeniden test ediyor. En azından risk-ödül perspektifinden potansiyel olarak ideal bir giriş sağlıyor.

Unutmayın, zamanlamanızı, bütçenizi ve mizacınızı içeren bir planla ticaret yapmanız gerekiyor. Nasıl beste yapacağınızı bilmiyorsanız, aşağıda kendiniz hakkında öğrenme alıştırması yapabilmeniz için genel bir örnek verdim. Teknik analizin ilkeleri istatistiksel temelli varsayımlardır. Bu piyasanın istatistikleri takip edip etmeyeceğini bilmenin bir yolu yok. Bu nedenle, trade’e girmeden önce gözlerinizi kapatın ve kaybettiğinizi hayal edin. Bunu beceremiyorsanız, işlem yapmayın. Tutarlı bir şekilde ne kadar uzun süre işlem yaparsanız, genel işleminiz o kadar iyi olur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: