Bitcoin

Tahminleriyle Nam Salan 2 Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

single-image

Popüler iki analist, son zamanlarda ivme kazanan en büyük kripto para birimine yönelik tahminlerini paylaştı. Bu yazımızda Credible Crypto ve Dave the Wave’in en son Bitcoin yorumlarını paylaşacağız. İşte detaylar…

Credible Crypto, Bitcoin ve Ethereum için geri çekilme öngörüyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bazı Bitcoin ve altcoin çağrılarıyla takipçi kitlesi oluşturan analist, yeni yorumlarını paylaştı. Traderları, hem BTC hem de Ethereum’un (ETH) bir adım atmaya hazır olabileceği konusunda uyarıyor. Credible, 338.100 Twitter takipçisine, Bitcoin’in 7 Eylül’de yaklaşık 18.500 dolardan iyi bir sıçrama yapmayı başarmasına rağmen, BTC’nin kısa vadeli yükselişinin sınırlı olduğuna dikkat çekiyor. En büyük kriptonun 20.000 dolardan aşağı doğru bir yolculuğa bakabileceğine inandığını söyledi. Aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sağlam görünüyor. Yarın 20.700 doların üzerinde bir dalga 1, geri dönüşü doğrulamalıdır. 20.700 doları daha düşük bir zaman diliminde yeniden test edebilir, ancak yarın sağlam bir kapanış ve 23.000 dolara devam edersek iyi olacak. Daha sonra, devam etmeden önce bir ret ve daha yüksek bir dip için düşükler görmek/20.000 dolar aralığında bir tekrar ziyareti beklemek yukarı yöne işaret eder.

Credible’ın grafiğine bakıldığında, 20.000 dolara beklenen düzeltme hamlesinden sonra BTC için anında bir sıçrama öngörüyor. Yazma sırasında, BTC 22.000 doların hemen üzerinde. Ethereum’a gelince, Credible, ETH’nin de yakın vadede toplanacağını söylüyor. Ancak kral altcoin hedefine ulaştıktan sonra dik bir düzeltme öngörüyor. Credible’ın grafiğine bakıldığında, Ethereum için 1.200 dolar seviyesine gerileme öngörüyor. Bu da ETH’nin 1.900 dolarlık hedefine ulaşması durumunda yüzde 36’lık bir devalüasyona işaret ediyor. Şu anda ETH, 1.770 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Dave The Wave, Bitcoin’de “yeni bir faza” işaret etti

Dave the Wave, Bitcoin’in haftalık MACD’sinin “sıfır çizgisinin” altına düştüğünü söylüyor. Analist tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, önceki MACD 2012, 2015 ve 2019’da bu çizginin altına düşerek büyük yükseliş fiyat hareketlerinden önce geldi. MACD, bir varlığın iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve traderlar tarafından geri dönüşleri saptamak için kullanılan trend tabanlı bir momentum göstergesidir.

Dave the Wave’e göre, Bitcoin’in sıfır çizgisinin altındaki MACD, BTC’nin aşırı satım pozisyonunda olmasına bağlı olarak gerçekleşti.  Dave the Wave ayrıca aylık grafikte MACD’ye baktığını ve bunun da bir yükseliş sinyali verdiğini kaydetti. Ay henüz kapanmaya yakın olmasa da, bunu görmemizin oldukça iyi olduğunu düşünmekte. Bilindiği üzere analist, 2019 yılında 6.400 dolarlık Bitcoin’i doğru tahmin etmişti. Aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda BTC’de 8 bin ve 11 bin dolarlık seviyeleri, düşüşleri ve yükselişleri doğru tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: