Bitcoin

Bitcoin 1.000 Dolara Gidiyor! Bunlardan Alın

single-image

Zengin Baba Yoksul Baba serisinin en çok satan yazarı Robert Kiyosaki’ye göre, S&P 500 yıl içinde değerinin yüzde 18’ini kaybetti ve daha da kötüye gidecek. Kiyosaki, yatırımcıların portföylerini ‘tarihin en büyük çöküşü’ ortaya çıkarken altın, gümüş ve hayvancılık gibi ‘sabit varlıklar’ ile korumalarını öneriyor. Ayrıca, Bitcoin (BTC) 1.000 dolara düşerse kamyonu yedekleyeceğini söylüyor.

“Cevabım her zaman daha fazla altın ve gümüş almaktır”

Robert Kiyosaki, “hisse senedi, bono veya dolar gibi basılabilen herhangi bir şey istemiyorum”, diyor. Kendisinin, bir hardcore altın, gümüş, petrol ve yiyecek tutkunu olduğunu kaydediyor. Bu doğrultuda, “Ben hardcore bir varlık insanıyım” açıklamasını yapıyor. Ayrıca, bu varlıkların bir yatırımdan ziyade ‘sigorta’ olduğunu öne sürüyor. Ünlü yatırım uzmanı, şu açıklamayı yapıyor:

Cevabım her zaman daha fazla altın ve gümüş almaktır. Bu bir yatırım değil… Altın ve gümüşü bir nedenden dolayı alıyorum. Çünkü çöküş gelirse, dünyanın her yerinde harcamam mümkün.

Bitcoin

“Bitcoin 1.000 dolara düşerse kamyonu yedeklerim”

Bununla birlikte Kiyosaki, Blockchain teknolojisi konusunda genel olarak çok iyimser olduğunu söylüyor. Bu kapsamda, önde gelen dijital varlık başka bir büyük çöküş görürse, buna yükleneceğini kaydediyor. Bunun için de Kiyosaki, şu ifadeleri kullanıyor:

Blockchain konusunda çok iyimserim ve yükselişe geçiyorum. Bu yüzden Bitcoin 1.000 dolara düşerse kamyonu yedeklerim. Ancak 25.000 dolara çıkarsa artık satın almayacağım.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Robert Kiyosaki, birkaç ay önce Bitcoin fiyatında, potansiyel olarak 1.100 dolara kadar dramatik bir düşüş beklediğini ima etti.

“Satarken değil, alırken kazanırsınız”

Bu arada Kyosaki, aşırı acıyla satın almanın en sevdiği strateji olduğunu söylüyor. Bunu yapmak için sadece Bitcoin (BTC)’de değil, altın ve gayrimenkulde de çeşitli fırsatların ortaya çıkmasının muhtemel olduğunu söylüyor. Bu bağlamda Kiyosaki, şunları ifade ediyor:

Satarken değil, alırken kazanırsınız. Bütün bu altıncılar ‘evet, altının fiyatı yükselmedi’ diyorlar. Ben de ‘ne bekliyorsunuz?’ diyorum. 2000’lerde altının 300 dolar olduğunu hatırlıyorum. Satın almadan önce 3.000 dolar veya 30.000 dolara çıkmasını bekleyebilirsiniz. Aptal insanlar bunu yapar. Piyasanın tepesinden satın alırlar. Hepsi aptal gibi atlıyorlar. Gayrimenkulde olduğu gibi bir sonraki çöküşü bekliyorum. Emlak şu anda çöküyor ve bu konuda çok heyecanlıyım. Her şey indirime giriyor… Bireysel ödeme yapmak istemiyorum. Toptan ödeme yapmak istiyorum. Bu ortak kapitalizmdir.

Lider kripto Bitcoin, basın zamanında günlük bazda %1,88 düşüşle 19.894 dolardan işlem görüyordu. Böylece BTC, tekrar 20 bin psikolojik seviyesinin altını geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: