Bitcoin

Bitcoin Bu Diplere Gidiyor! O Altcoin Projesinden Toplayın

single-image

Daha önce Bitcoin (BTC) konusunda iyimser olan popüler bir kripto analisti yeni yorumlarını aktardı. Dünkü ani fiyat düşüşünden sonra duruşunu değiştirdi. Hedeflediği seviyeyi düşürdü. Ayrıca bir altcoin projesine dikkat çekti. İşte detaylar…

Kaleo, Bitcoin rallisi için yüzde 30’luk düşüşe işaret etti

Bir balina olduğu bilinen analist Kaleo, 535.500 Twitter takipçisine, önceki Bitcoin rallisi için 28.000 dolara yaptığı çağrının artık geçerli olmadığını söyledi. Kaleo şimdi BTC’nin mevcut fiyatı olan 20,198 dolardan yüzde 31’lik bir indirime hazır olabileceğine inanıyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bunu söylemek eğlenceli değil. Bunu görmek için gururumu bir kenara bıraktım, ama şimdi ayıların yanındayım. 28.000 dolarlık yol, bugünün fitili ile tamamen geçersiz kılındı.

Kaleo: Fiyattaki ani kırılmaya kandım

Analistin grafiğine göre, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi, BTC’nin 30,00 dolar fiyat alanına düşmeden önce 40.000 doların üzerinde işlem gördüğü yılın başındaki piyasa yapısına benziyor. Fraktal gerçekleşirse Kaleo, BTC’nin 13.750 dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Kaleo ayrıca, “korkunç” bir tüketici fiyat endeksi (TÜFE) baskısı nedeniyle dünkü düşüşün ardından borsanın da son derece düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor.  Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

TÜFE korkunçtu. Hisse senetleri saf bir şekilde kötü duruyor. Ani kırılma ile kandırıldım, ancak önceki iki büyük ayak aşağı ne olduğuna bakmak için biraz zaman ayırdıktan sonra, mevcut fiyat hareketi neredeyse ayna gibi. Kırılma, aslında ardından daha düşük desteğe yol açan şiddetli bir geri dönüş.

Analist, lider altcoin ETH’yi biriktirmenin öneminden bahsetti

Metrik ülkedeki enflasyon oranını ölçtüğü için yatırımcılar TÜFE’yi takip ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi dünkü TÜFE verileri, enflasyonun geçen ay yüzde 0,1 arttığını ve ABD Merkez Bankası’ndan olası bir faiz artırımı korkusu nedeniyle traderları ve yatırımcıları tedirgin ettiğini ortaya koydu. Kaleo, S&P 500’ün Eylül ayının en düşük seviyesi olan 3.886,75 puanını kaybetmesi durumunda Bitcoin için işlerin daha da kötüye gidebileceğini ekliyor. Kaleo, Bitcoin için tutulacak seviyenin 18.500 dolar olduğunu söylüyor. Ayrıca ETH biriktirmenin uzun vadede karşılığını bulacağına inandığını söylüyor:

18.500 dolar kaybedilirse, daha düşük tasfiye kademesi maalesef oldukça şiddetli olacaktır. Hala 20.000 doların altında BTC ve 2.000 doların altında ETH biriktirmenin uzun vadede karşılığını bulacağına inanıyorum. Kesinlikle daha düşük gördüğümüz herhangi bir hareketi eklemeye çalışacağım… Mevcut durum, iyileşmeye giden daha uzun bir yol anlamına gelir. Ancak bu, Bitcoin’in öldüğü anlamına gelmez. Sabırlı olun, yüksek inançlı oyunları biriktirmeye devam edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: