Bitcoin

SEC Başkanından Son Dakika Kripto Para Açıklaması!

single-image

SEC başkanı Gary Gensler bugün kripto para birimleri hakkında ılımlı açıklamalar yaptı. İşte Genslerin açıklamalarından öne çıkan başlıklar.

Gary Gensler, kripto para düzenlemeleri hakkında esneklik mesajları verdi

Gary Gensler, kripto paralar hakkında en son açıklamalarında piyasalara ılımlı bir şekilde hitap etti. Gensler, şeffaf yapısı nedeniyle kripto paraların gizliliğinin yasal olarak gözetlenebileceğini belirtti. SEC başkanı kripto para birimlerinin menkul kıymetler olduğu konusunda ısrarcı. En son açıklamalarında borsalara yönelik mesajlarda verdi.

SEC, İlk 20 Altcoin Projesini Açıklamalı

Gensler, borsaların SEC’e kaydolması gerektiğini ve CEX ve DEX platformlarının arasında hiçbir ayrım yapmadığını belirtti. SEC Başkanı, borsaların düzenlemelere uyması gerektiğini vurguladı.

SEC başkanı kurumunun kripto paralar üzerindeki yetkisini vurguluyor

Gary Gensler, kripto paralarla ilgili önceki açıklamalarında SEC’in anayasal olarak geniş yetkisini vurguladı. Bu açıklamayı yaptıktan sonra, SEC sınırlarını aştığı ve bir yasama organı olmadığı için ateş altında kaldı. Gensler, daha önce bu eleştirilere yanıt vermeyi reddetmesinin ardından şunları kaydetti:

Kripto para birimleriyle ilgili girişimler konusunda kongre ile işbirliği yapacağım.

SEC Başkanı Altcoin Piyasasını Hedef Aldı: Dışta Kalamazlar!

SEC Başkanı, kripto para birimleri konusunda esnekliği savunarak ılımlı bir duruş benimsedi. Gary Gensler, SEC’e merkeziyetsizlik taahhütlerinde kararlı olsalar da, kripto paraların doğasına uygun yasal bir temel aradıkları izlenimini verdi. Gensler’e göre, bir yatırımcının kimliğini düzenleyicilere açıklama kararı esnek olabilir:

Kripto para yatırımlarının doğası göz önüne alındığında, mevcut kamuyu aydınlatma uygulamalarıyla esnek olmanın uygun olabileceğine inanıyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: