Bitcoin

CFTC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Talimat Verdim!

single-image

CFTC başkanı Rostin Behnam, bugün kripto para birimlerinin hangi kurumun denetiminde olması gerektiği hakkında konuştu. Ajansına kripto piyasasını tamamen finanse edilen düzenleyici olmaya hazırlanmaya başlama talimatı verdiğini söyledi.

Rostin Behnam, en güçlü kripto para düzenleyicisi olmaya hazırlanıyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı Rostin Behnam, ajansına Senato mevzuatında beklendiği gibi kripto piyasasının çoğu için büyük, tamamen finanse edilen düzenleyici olmaya hazırlanmaya başlama talimatı verdiğini söyledi. CFTC ve SEC, kripto para birimleri üzerinde daha fazla denetim yetkisi arayan iki düzenleyici mercektir. Behnam, bugün Senato Tarım Komitesi üyelerine verdiği ifadede daha fazla düzenlemeye ihtiyaç olduğunu belirtti:

Piyasadaki volatilitenin bireysel yatırımcılar üzerindeki etkisi, düzenleyici netliğe ve piyasa korumalarına acil ihtiyacı vurguluyor.

CFTC yetkisi vermek için çıkarılan mevzuat

Özellikle, Senatör Debbie Stabenow ve panelin önde gelen Cumhuriyetçilerinden Senatör John Boozman, geçen ay ajansa kripto para düzenleme yetkisi de dahil olmak üzere geniş yetki verecek bir yasa çıkardı. Buna rağmen, Behnam, CFTC’nin dijital emtia varlıkları üzerinde yeni denetim ve kontrol oluşturmak için “hızlı hareket etmesini” sağlayacak mevzuata ve ek ajans finansmanı planından övgüyle bahsetti. Mahkemeler, kanun yapıcılar ve düzenleyiciler, bunun Bitcoin’i içerdiğini kabul etti. Ancak diğer varlıkların durumu hala belirsiz.

Tüm dijital emtia platformları yeterli finansal, operasyonel ve yönetimsel kaynakları sağlamalı, müşteri fonlarını ayırmalı ve müşteri varlıklarının işlenmesi için komisyon gereksinimlerine uymalıdır.

CFTC katılımı etrafında önerilen çoklu kripto para yasaları

Mevcut durumda, birden fazla yasa, CFTC’nin kripto izlemede kilit bir rol üstlenmesini önerdi. Girişimler bitiş çizgisini geçmeye yaklaştıkça bu ivmenin devam etmesi beklenmektedir. Özellikle, CFTC başkanı ajansın kriptoyu düzenleme olasılığına ‘hazır’ olduğunu iddia etti. 15 Eylül Perşembe günü, kripto sektöründen birçok önde gelen oyuncunun komitenin önüne çıkması hazırdı. Bu rakamlar, Coinbase’in yanı sıra ticaret şirketi Citadel Securities’den yetkilileri de içeriyordu.

Coinbase başkan yardımcısı ve genel danışman yardımcısı Christine Parker, “Kripto söz konusu olduğunda bir dönüm noktasındayız” dedi. Milletvekillerinden faturadaki emtialar ve menkul kıymetler arasında daha net bir sınır belirlemelerini istedi. Ayrıca düzenleyicilere yönelik şu savunmaya yer verdi:

Menkul kıymet tanımını karşılamayan varlıkların CFTC tarafından düzenlenmesini sağlamak için dijital varlık emtialarını daha fazla tanımlayarak güçlendirebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: