Bitcoin

Borsalara Yüklüce Bitcoin Akıyor: Haftaya Bu Dipler Bekleniyor!

single-image

Kripto para piyasası yine tepe taklak olduk. Bu yüzden, lider kripto Bitcoin (BTC), 20 bin doların altında kalmaya devam ediyor. Bu ortamda 1,69 milyon Bitcoin, borsalara aktı. Bu da Ekim 2021’den bu yana en yüksek girişi gösteriyor. Analistlere göre, bu çaptaki bir artış, BTC fiyatının dik bir düşüş yaşadığı Mart 2020’ye benziyor. Ayrıca analistler, varlık şimdiye kadar beşinci kez tüm önemli hareketli ortalamaların altına düştüğü için BTC fiyatına ilişkin düşüş görünümünü ortaya koyuyor.

En büyük Bitcoin borsa girişi yatırımcıları endişelendiriyor

33,5 milyar dolarlık Bitcoin, 7 Eylül ile 13 Eylül arasında borsalara aktı. Bu, Ekim 2021’den bu yana en yüksek giriş miktarı. Bu da holder’lar ve traderlar arasında endişelere yol açtı.

Eylül 2022’nin ikinci haftasında 1,69 milyon Bitcoin, kripto para borsalarına taşındı. 33,5 milyar dolar değerindeki BTC, Ekim 2021’den bu yana ilk kez borsaları sular altında bıraktı. Uzmanlar, genellikle borsalar Bitcoin ile dolunca, varlığın fiyatındaki düşüşle ilişkilendirir. Çünkü, varlıklarını elden çıkarmak isteyen balinalar ve kâr elde etmek isteyen bireysel yatırımcılar BTC’lerini borsalara aktarır.

Bitcoin
Bitcoin 7-14 Eylül’de borsalara taşındı

İlginç bir şekilde, Bitcoin borsaları, fiyat düştükçe trade hacminde bir artış gördü. Bu da trade’e olan ilgiyi ateşledi. Kripto istihbarat platformu Glassnode’dan alınan verilere göre, borsa girişleri Mart 2020’den bu yana zirveye ulaştı.

BTC fiyatı batacak mı yüzecek mi?

Önde gelen Bitcoin maksimalist ve analisti David Ellis, konuya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

Balinalar 11,8 bin token kustu. Ancak, Minnows onbinlerce geri döndü. Çünkü muhtemelen altcoin’ler parçalanmaya başladı. Borsa akışları bugün üç günün ilk günü sakindi. Ancak hacim hala ortalamanın oldukça üzerindeydi. Uçuculuğun kokusu havada.

David Ellis ayrıca, Coinbase, OKX ve Huobi’ye BTC girişlerinin türev piyasaların büyük hamlelerle spot piyasalarda oynaklık yaratmak için kurulduğunu ima ettiğini belirtti.

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ağustos 2022’deki ‘kapitülasyon’ döneminde BTC’yi elinde tutan ve varlık üzerinde yükselişe geçen madenciler, son haftalarda Bitcoin’lerini dökmeye başladılar. Glassnode analistleri, Bitcoin’in 60 günlük, 120 günlük, 200 günlük, 360 günlük ve 720 günlük hareketli ortalamalarının altına düştüğünü kaydediyor. Bitcoin’in fiyatı bu hareketli ortalama seviyelerinin altına her düştüğünde, bir ‘satın alma fırsatı’ ile çakışıyor.

Basın zamanında lider kripto Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre 19.666 dolardan işlem görüyor. BTC, günlük bazda %0,69 düşüş görürken, haftalık bazda %7,69 kayıp verdi. Ayrıca, şu anda fiyatı bu seviyelerin altında sınırlı tutabilecek büyük bir düşüş baskısı taşıyor. Öte yandan ABD, kriptoları düzenleyici çerçeve altına getirme planlarını da açıkladı. Uzmanlara göre, bunun da fiyatı daha da olumsuz etkilemesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: