Bitcoin

İşte Bitcoin Fiyatının 200-WMA’yı Tekrar Geri Alabileceği Zaman!

single-image

Bitcoin (BTC), tarihsel olarak uğursuz olan Eylül ayının içinde ilerliyor. 20.000 doların altında dalgalanmaya devam ederken, 23.000 dolardan 200-WMA’nın üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, teknik ve on-chain veriler, Bitcoin fiyatının şimdi 200-WMA’ya geri dönmesi gerektiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı dibi buldu mu?

Federal Rezerv’in faiz konusundaki şahin duruşu, kripto para piyasasını serbest düşüşe yöneltti. Bu da Bitcoin (BTC) fiyatını 20.000 dolar altında kısıtladı. Fiyatlar düştükçe daha fazla yatırımcı “dipten satın alma” fırsatını değerlendirdi.

Daha önce, yeni günlük adreslerin sayısının 415.000’i aşması durumunda dibi doğruladığımızı söylemiştik. Glassnode’dan gelen veriler, BTC ağındaki yeni günlük adreslerin sayısının 417.354’ün üzerinde arttığını gösteriyor. Sonuç olarak, görünüm olumlu ve analistlere göre Bitcoin fiyatı bir kez daha artmaya başlamalı.

Bir tweet’te, on-chain analisti Ali Martinez, dört saatlik bir süre boyunca BTC hareketinin, yükselen RSI trend çizgisine her dokunduğunda Bitcoin fiyatının yükseldiğini gösterdiğini ortaya koydu. Analist yakın bir tarihte Twitter’dan şunları kaydetti:

Soru, trend çizgisinin bu sefer tekrar devam edip etmeyeceği ve BTC’nin devam eden kayıpların bir kısmını geri kazanmasına yardımcı olup olmayacağıdır.

Ancak BTC balinaların ve madencilerin enerjisinden yoksun

Satın alma baskısı düşük olduğundan, Bitcoin fiyatı madenciler veya balinalar tarafından desteklendiğine dair hiçbir işaret göstermiyor. 1000 veya daha fazla BTC tutan adreslerin sayısı azalmaya devam ediyor. Birkaç uyuyan Bitcoin balinası da yakın zamanda cüzdanlarını bollaşmayı tercih etti. Öte yandan, bu yılki madenci rezervleri istikrarlı bir şekilde düşüyor. CryptoQuant, madencilerin elindeki mevcut rezerv miktarının 1,86 milyon olduğunu bildiriyor.

Ancak Binance Vadeli İşlemlerinde, açık BTC pozisyonlarına sahip tüm hesapların neredeyse %73,25’i long. Sonuç olarak yatırımcıların mevcut fiyatlardan biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor.

Rallinin tetikleyicileri

21 Eylül Fed faiz artırımı, Bitcoin (BTC) fiyatının yönü üzerinde en büyük etkiye sahip. Goldman Sachs gibi Wall Street bankaları, 100 baz puanlık bir artış ihtimaline rağmen Fed’in 75 baz puanlık faiz artışını tercih edeceğini tahmin ediyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 7 Eylül’den bu yana piyasadaki boğaları BTC fiyatını 22.000 doların üzerine çıkarmaya teşvik eden istikrarlı bir düşüş oldu. Ancak ABD doları endeksi bir kez daha 110’un üzerine çıktı. Çoğu uzmana göre endeks düşüşü yükseliş hareketini doğrulayacaktır. Bu noktada kurumsal satın almalar arttı. Gerçekte, bu durumda fiyatı 200-WMA’ya çeken ana faktör MicroStrategy’nin daha fazla Bitcoin satın almasıydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: