Genel

McGlone, Bitcoin’de yükseliş için deflasyonu işaret etti

single-image

Bloomberg’ün kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, enflasyon ortadan kalktıktan sonra kripto varlıklar üzerinde bir yükseliş eğilimi olacağını ifade etti.

“Deflasyon başladığında işler değişecek”

McGlone bir Youtube kanalına verdiği röportajda, Amerikan merkez bankası Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını yükseltmesinin bir sonucu olarak deflasyon başladığında Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıklarının ‘kârlı çıkmasını’ beklediğini söylüyor.

“Fed’in faiz oranlarını yükseltmesinin, borsaların artık kötü haberlere tepki olarak yükselmeyeceği, çok daha iyi çok daha üretken piyasalarla sonuçlanacağını” söyleyen McGlone, “Bitcoin ve kripto paraların daha iyi performans göstermesini beklediğim dönem, kalıcı deflasyonist dönemdir.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Kiyosaki’den “Büyük kriz öncesi Bitcoin’e gelin” çağrısı

“Önümüzdeki 1 yıl içinde deflasyon baş gösterebilir”

McGlone’a göre Fed’in para politikasını gevşetme olasılığı düşük olduğu için önümüzdeki 12 ay içinde deflasyonun baş göstermesi muhtemel görünüyor.

“Büyük bir enflasyonist sarmalın içindeyiz” diyen kıdemli analist Fed’in katı politikasından asla vazgeçmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Borsa düştüğünde Fed’in hazır bulunduğu günlerin geride kaldığını söyleyen McGlone, küresel olarak ciddi bir resesyona geçiş yapılacağını düşündüğünü bildirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: