Bitcoin

Haftalık Bitcoin Tahmini: Hangi Seviyeler Beklenmeli?

single-image

Bitcoin fiyatı 18 Haziran’dan beri hız treni yolculuğunda. En son artışla, BTC, kayıplarını hızla geri aldı. Bununla birlikte analist Akash Girimath, son satışların ardından üç günlük grafikte Bitcoin’in düşüş eğiliminde olduğunu kaydediyor. Ancak işlerin tersine dönmesinin de mümkün olduğunu söylüyor. Akash Girimath’ın BTC analizini okuyucularımız için hazırladık.

“Bitcoin fiyatı başka bir volatil hamleye hazırlanıyor”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 7-13 Eylül arasında %23 artarak 22.850 dolara yükseldi. Bu yüksek dalgalanma, aşağıdaki sekiz saatlik grafikte görüldüğü gibi, 24 Ağustos’taki 21.750 dolarlık yüksek salınım seviyesine göre daha yüksek yüksek olan piyasa yapısında bir kaymaya neden oldu.

Makro düşüş görünümü devam ediyor. Buna rağmen, bu gelişme, alıcıların ve boğaların hala mücadele etmesi gereken bir güç olduğuna işarete ediyor. Ayrıca, yatırımcıların BTC’de başka bir yükseliş olasılığına hazırlanmaları gerektiğini gösteriyor. İlginç bir şekilde, 18.500 dolardan 19.909 dolara uzanan on iki saatlik talep bölgesi, yatırımcıların bunu bir olasılık olarak görmelerinin ana nedenlerinden biri.

Bitcoin
BTC 1 günlük grafik

Trendin tersine çevrilmesinin bir teyidi, muhtemelen  19.547 dolardan 19.784 dolara destek alanından gelecek. Bu seviye tutarsa, alıcıların BTC’yi daha yükseğe çıkarmak istediklerinin sinyalini verecek. Boğa yolundaki ilk engel 20.737 dolar. Bu engeli aşmak, muhtemelen potansiyel olarak 22.850 dolardan çift tepe yaratmanın yolunu açacak. Bununla birlikte, yükseliş momentumu güçlüyse, bu artışın BTC’yi 25.000 dolarlık psikolojik seviyeye itmesi mümkün. Bu seviye, 1 ile 18 Haziran arasında meydana gelen %45’lik çöküşün orta noktasıdır.

Bu yükseliş tezini daha fazla destekleyen, 20 Ağustos’tan bu yana sürekli olarak daha yüksek dipler üreten Göreceli Güç Endeksi (RSI). Son iki gün içinde meydana gelen %15’lik çöküş, RSI’yi söz konusu trend çizgisini yeniden test etmeye itmiş gibi. Bu da burada bir tersine dönüşün oldukça muhtemel olduğunu gösteriyor.

Makro görünüm ve kaygan eğim

Kısa vadeli görünüm BTC’de artışa açıkken, uzun vadeli görünüm düşüş eğilimini sürdürüyor. BTC’deki son çöküş, onu 2022’nin en yüksek işlem hacmi seviyesinin 20.535 doların altına itti. Hızlı bir toparlanma olmadan, BTC, düşüş görünümüne bağlı kalmaya devam edeceğine dair işaretler gösteriyor. Piyasa yapıcıların ilgileneceği ilk seviye, 18.638 dolarda oluşan çift dip.

Bu bariyer bir kez aşıldığında, küçük destek seviyesini 15.551 dolardan tekrar test etmek için doğrudan bir düşüş olacak. Bu bariyer kırıldığında ve Bitcoin düştüğünde, BTC’nin potansiyel olarak bir makro dip oluşturması muhtemel. Bu doğrultuda BTC’nin 13.636 dolardan 11.785 dolara uzanan destek aralığına ulaşması olası.

BTC 3 günlük grafik

IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, Bitcoin fiyatındaki bu %45’lik dik çöküşü destekliyor. Bu, bir sonraki destek seviyesinin 19.096 dolar olduğunu kaydediyor. Ayrıca, yalnızca yaklaşık 721.000 adresin 417.800 BTC satın aldığını gösteriyor.

Bu seviyenin bir dökümü, bir sonraki istikrarlı destek tabanının 9.496 dolardan 18.453 dolara uzandığını ortaya koyuyor. Burada yaklaşık 4,95 milyon adres, ortalama 12.072  dolar fiyatla yaklaşık 1,72 milyon BTC satın aldı. Bu da teknik açıdan öngörülen hedefle örtüşüyor.

BTC GIOM’u

Makro ayı eğilimi kalıcı. Bitcoin fiyatı yüksek bir zaman diliminde daha yüksek bir değer üretene kadar devam etmesi muhtemel. Bu eğilimin tersine dönmesinin ilk işareti, 25.000 dolarlık direnç seviyesinin bir destek tabanına çevrilmesidir. Bunu yapmak, makul miktarda kenarda kalan alıcıyı çekecek. Ayrıca, Bitcoin fiyatını 29.563 dolara iten olumlu bir geri bildirim döngüsü yaratması mümkün. Bu artış gerçekleşirse, BTC’nin 30.000 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test etmesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: