Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Yakında 25 Bin Dolara Ulaşabilir mi?

single-image

Lider kripto para yatırımcıları, Bitcoin fiyatı ne zaman toparlanmaya başlar diye soruyor. Bununla birlikte görünen o ki ilk kilometre taşı 25.000 dolar. İşte ayrıntılar…

BTC madenciliği fiyatını etkiler mi?

Teknik Bitcoin grafiğinin haftalık zaman dilimi grafiğinde çift dipli bir formasyon oluştu. Bitcoin piyasası şoklara ve kırılmalar eğilimli. Yani geçen hafta yaşananlar bir istisna oalrak kabul edilmemeli. Bu nedenle, lider kripto para birimi düşüş eğilimindeydi. Ayrıca yeni bir düşük dip yapmanın eşiğinde. Ancak güçlü bir fiyat artışı, teknik açıdan bakış açısını değiştirdi. Zincir içi verilere göre, Bitcoin madenciliği zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 753.984 hash blok yüksekliğinde, Bitcoin madenciliği zorluğu yüzde 3.45 arttı. Madenciler için karlılık düşüyor.

Bunun nedeni, yüksek TÜFE rakamlarındaki son düşüşler ve BTC’nin 10.000 dolara kadar düşme potansiyeli gösteriliyor. Yani, ortalama hash oranı 229.39 EH/s’de. Bu da karlılık endişelerine rağmen, rekor kıran 231 EH/s’den çok uzak değil. Gelelim BTC fiyatına. Yakınında gözlenen çift dip modeli büyük bir geri dönüşe yol açacak gibi duruyor. 18 bin dolar ile 19 bin dolar arasındaki destek bölgesi kritik. Bu seviyeler boğaların elinde tutması için en önemli gibi görünüyor. Aksi takdirde piyasa 15.000 dolara düşebilir. Ayrıca, en son düşüş genişleme hareketi için Fibonacci geri çekilme göstergesi, yüzde 61.8 geri çekilme seviyesinin 22.500 dolar direncine yakın olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı için bu seviyeler kritik

Fiyatın yükselişe devam etmesi için daha önce belirtilen seviyelerin üzerine çıkması gerekiyor. Daha kısa zaman dilimlerinde piyasa yapısı değişti ve şu anda olumlu. Bununla birlikte BTC, 18.672 dolardan desteklemeye devam etmelidir. Bitcoin fiyat tahmini, ayıların varlığı nedeniyle BTC’nin olumsuz bir düzeltme başlatabileceğini gösteriyor. 19.000 dolarlık destek seviyesi kesin olarak kırılırsa satış baskısı artabilir. Bu nedenle, ayılar piyasa fiyatını düşürürse konsolidasyon bir ayı koşusuna dönüşebilir. Lider kripto para birimi için bir sonraki engel 21.000 dolar seviyesinde gerçekleşebilir.

bitcoin

Ancak son zamanlarda meydana gelen yatay eğilimin önümüzdeki birkaç gün içinde devam etmesi muhtemeldir. Bitcoin 385.3 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve 38.4 milyar dolarlık 24 saatlik bir işlem hacmine sahip. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, BTC Kasım 2021’de 69.000 dolarlık ATH’sinden yaklaşık yüzde 70 düştü. Şimdilerde ise yeniden toparlanmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: