Bitcoin

Eylül’de Düşen Bitcoin Fiyatı İçin Ekim Beklentileri Ne?

single-image

Eylül ayının yarısı geçti. Eylül geleneksel olarak kripto fiyatları için düşüş ayı olduğu için traderlar, fiyatın bir sonraki yönünü merak ediyor. Ayrıca, Bitcoin fiyatı Ekim ayında yüzde 77’den fazla kârlı olduğu için Ekim ayının yükseliş ayı olmasına yönelik beklentiler var. Veriler, önde gelen kripto varlığının fiyat eğiliminin Eylül ayının tarihsel eğilimlerini kırmayabileceğini, ancak önümüzdeki ay çok iyi bir canlanma görebileceğini gösteriyor. İşte detaylar…

Bitcoin traderları Eylül’ün bitmesini bekliyor

Bu ayın Bitcoin fiyat verileri, Bitcoin’in (BTC) son on yıldaki eğilimi izlediğini gösteriyor. Tipik olarak Eylül ayında BTC fiyatları korkunç hareket etti. Bu ay da farklı olmadı. 3.303 gün önce; Bitcoin fiyatları 1 Eylül 2013’te birim başına 240 dolardan 138 dolara düştü. BTC’nin değeri aya birim başına 482,28 dolardan başladığı için Bitcoin fiyatları Eylül 2014’te de kırmızıydı. BTC’nin değeri, Eylül 2014’ün sonunda yüzde 21.79 düşüşle 377.18 dolara geriledi.

Benzer şekilde 2015’te, BTC’nin Eylül ayındaki değeri ayın ilk günü daha yüksekti. 30 gün sonra daha düşük bir seviyede sona erdi. 2016’da BTC’nin Eylül’deki değeri yüzde 1,41 düştü ve Eylül 2017’de BTC’nin fiyatı 30 günlük süre boyunca yüzde 19,64 değer kaybetti. Eylül 2018’in başından ayın sonuna kadar, Bitcoin’in değeri yüzde 8,89 düştü. Eylül 2019’da BTC, ay boyunca kabaca yüzde 16,94 kaybetti. Eylül 2020, yükselişini sürdürdüğü ve o sırada ABD doları karşısında yüzde 4,81 kazandığı için BTC için iyi bir aydı.

Çoğu insan 2021’de ne olduğunu hatırlıyor, çünkü BTC’nin fiyatı daha düşüktü ve düşüş eğilimi geçen Eylül ayında topluluğu sardı. BTC Eylül 2021’de ortalamanın altında performans gösteriyordu. Ancak, fiyat Ekim’de toparlandı ve 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.  Yani son on yıldaki formasyonlar, Eylül’ün genellikle düşüş eğiliminde olduğunu, Ekim’in ise aksine yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Analistler Bitcoin fiyatı için neler diyor?

Ayrıca, son iki haftadaki BTC fiyatı, merge’den önce meydana gelen kısa bir artıştan sonra zaten düştü. Kitco piyasa analisti Jim Wyckoff Cuma günü BTC piyasalarının sessiz ve konsolide aşamasında olduğunu belirtti. Wyckoff 16 Eylül’de yaptığı açıklamada, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Fiyat hareketi daha sessiz, yatay ve dalgalı, boğalar ve ayılar genel olarak kısa vadeli teknik oyun alanında aynı seviyede. Bu haftanın en yüksek seviyesindeki fiyatlarda grafik direncinin üzerinde bir hareket, daha fazla kazanç önererek boğaları yeniden canlandıracaktır.

Analist, Sepetindeki ve Toplanacak Altcoin Projelerini Paylaştı!

Bununla birlikte, kripto ekonomisi son 12 ay veya daha fazla süredir ABD hisse senetleri ile ilişkilendirildi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi önümüzdeki hafta ABD Merkez Bankası’nın gösterge faiz oranını 75 baz puan artırması beklenmekte. Federal banka faizi artırıldıktan sonra Bitcoin (BTC) fiyatlarının bir adım daha düşmesi oldukça olası görülmekte. Uzmanlara göre kripto ekonomisi daha da düşerse, geçmişte fiyat modellerinin gösterdiği gibi Ekim ayında bir toparlanma gerçekleşmesi de oldukça olası.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: