Bitcoin

Tahvil Kralı’ndan Kripto Para Uyarısı: Kesinlikle Şimdi Almazdım!

single-image

Tahvil kralı lakaplı Jeffrey Gundlach, ne zaman kripto para satın alınacağı konusundaki görüşünü paylaştı. Fed’in faiz politikalarını vurgularken, artan deflasyon riski konusunda da uyardı verdi. Borsada düşüş zamanının geldiği dikkat çeken tahminlerinden biriydi.

Faiz artışları ve ekonomik daralma ortasında kripto para satın almak ne kadar mantıklı?

Yatırım yönetimi firması Doubleline’ın kurucusu ve CEO’su Jeffrey Gundlach, ABD ekonomisi, hisse senedi ve tahvil piyasaları ve bu hafta ne zaman kripto satın alınacağına ilişkin görüşlerini paylaştı. Açıklamaları Salı günü CNBC ile yaptığı röportajdan geldi. Milyarder, Fed’in faiz oranlarını daha fazla yükseltmesinin muhtemel olduğunu söylüyor. Bu nedenle, kripto piyasasına atlamak için çok erken olduğunu açıkladı. Gundlach, mevcut piyasa koşullarının kripto para satın almak için ne kadar iyi konusunda yorum yaptı:

Bugün kesinlikle alıcı olmazdım.

Gundlach, ayrıca, kripto piyasasına geri dönme zamanının Federal Rezerv’in faiz kararlıyla bağlantılı olduğunu vurguladı. Fırsatın merkez bankasının “bedava para” politikalarına başladığı zaman olacağını söyledi. Gundlach, Federal Rezerv’in şahin duruşuna ve resesyon korkularına atıfta bulunarak şunları vurrguluyor:

Sanırım tekrar bedava para yaptıklarında kripto satın alıyorsunuz… Gerçek bir Fed pivotuna ihtiyacınız var.

Bir para politikası ekseninin yalnızca “hayalleri” olduğunda yatırımcıların kripto satın almaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Karamsar tablo sadece kripto paralar için mi?

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Dünya Bankası, 2023’te olası bir küresel durgunluk konusunda uyardı. Banka, 15 Eylül’deki basın açıklamasında, mevcut faiz artırım hızının ve politika kararlarının yeterli olmadığını söyledi. Faiz konusunda referans noktası pandemi öncesindeki seviyelerdi. Dünya Bankası, enflasyonun bu döneme geri dönme ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor.

Bridgewater Associates’in milyarder kurucusu Ray Dalio, 13 Eylül’deki bir blog yazısında, ABD faiz oranları yaklaşık %4,5’e yükselirse, bunun “hisse senedi fiyatları üzerinde yaklaşık yüzde 20 olumsuz bir etki yaratacağını” söyledi. Hisse senedi ve kripto para piyasası 2022’de yüksek korelasyon gösterdi. Bu nedenle, Ray Dalio’ya göre durum ikisi içinde iyiye işaret değil.

FED Faiz Artışı Bitcoin (BTC)'i Nasıl Etkileyecek?

Glassnode verilerine göre, makroekonomik gelişmeler, 14 Eylül’de büyü borsalara 236.000 Bitcoin gönderen yatırımcıları endişelendiriyor. Giriş, Mart 2020’den bu yana en yüksek seviyedeydi. Jeffrey Gundlach ise, son zamanlarda Tesla CEO’su Elon Musk, Ark Invest CEO’su Cathie Wood’un “Altın ve bakır gibi önde gelen enflasyon göstergeleri deflasyon riskini işaret ediyor” şeklindeki açıklamasını tekrarlayarak, büyük bir Fed faiz artışının deflasyona yol açabileceği konusunda uyarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: