Bitcoin

5 Bin, 12 Bin Dolar Tahmini!

single-image

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, haftaya sert düşüşlerle başladı. Bu nedenle birçok yatırımcının kafasında, BTC’nin yükselişe geçip geçmeyeceği konusunda soru işareti var. Analistlerin yorumlarını merak ediyorlar. Bu yazımızda, analist Justin Bennett’in Bitcoin için sunduğu çeşitli senaryoları aktaracağız. İşte detaylar…

Justin Bennett, Bitcoin için 5.000 dolar senaryosunu açıkladı

Yakından takip edilen kripto stratejisti olan Justin Bennett, BTC için en kötü durum senaryosunu açıklıyor. Justin Bennett, 108.800 Twitter takipçisine, Bitcoin’in potansiyel olarak büyük bir düşüş modeli oluşturduğunu söyledi. Hatta bu düşüş modelinin, BTC’yi 2018 ayı piyasasının en düşük seviyelerine yaklaştırma olasılığının büyüklüğünden bahsetti. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Mayıs ayının sonundan bu yana BTC, azalan bir üçgen oluşturdu. Bu paternin amacı 5.000 dolardır. Evet 5.000 dolar. Bu muhtemelen Bitcoin için en kötü durum senaryosu. Bundan önce 12.000 dolar geliyor. Ama bu seviyeleri de ekarte etmeyin.

Analist, vadeli işlemlere dikkat çekti

Bennett ayrıca, modelin hedefi 5.000 dolar olsa da, bunun mutlaka BTC’nin buraya düşeceği anlamına gelmediğini söylüyor. Analist, yatırımcıların fiyat hedefi yerine yüzde hedefi uygulaması durumunda farklı sonuçlar elde edebileceğine işaret ediyor. Analist, bu tarz bir uygulama sonucu  “12.000 dolarlık desteğe çok yakın olan yaklaşık 11.000 BTC’lik bir hedef elde edersiniz” diyor. Ancak analist, her iki durumda da yıl bitmeden daha düşük seviyeleri göreceğimizi düşünmekte.

Yani Bennett, Bitcoin’de uzun vadeli düşüş eğiliminde. Ancak, traderların büyük ölçüde BTC’yi açığa sattığını söylüyor. Bu nedenle bu hafta bir sıçrama olasılığına dikkat çekiyor.  Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

BTC short pozisyonları tekrar ortaya çıktı, bu da 20.200 doların üzerinde daha fazla short tasfiye anlamına geliyor. Tahmin ettiğim gibi Bitcoin rallisini görürsek, bu durum sürece daha fazla yakıt ekleyecektir… Dolandırıcılık pumpları çoğu kişinin düşündüğünden daha uzun süre dayanabilir. Her zayıflık belirtisinde BTC short’larına yığılanlar bunu zor yoldan öğrenecekler.

BTC ve diğer kripto paralar düşüşe devam ediyor

Bu sırada BTC ve diğer coin’lerin değeri sert düşüşe devam ediyor. Küresel kripto para piyasası, tarihi Ethereum (ETH) merge etkinliğine rağmen geçen hafta önemli bir çıkış yaşadı. Verilere göre küresel kripto piyasası 1 trilyon dolarlık kritik psikolojik eşiğin altına düştü. Özellikle, piyasanın bu kadar düşük seviyeleri en son kaydettiği zaman, iki aydan biraz daha kısa bir süre önceydi – 14 Temmuz 2022’deydi. Daha geniş bir ayı piyasasında olmasına rağmen, kripto para birimlerinin genel piyasa değeri, bu süre zarfında desteği 1 trilyon doların üzerinde tutmak için mücadele ediyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: