Genel

Bitcoin, altın ve gümüş alın!

single-image

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından “Çöküş geliyor, milyonlar tasfiye olacak siz olmayın” diyen Robert Kiyosaki bir kez daha tweet attı ve bu kez Fed’i eleştirerek takipçilerine Bitcoin almayı önerdi.

“Bitcoin, altın ve gümüş alın”

Aslında Kiyosaki daha önce birçok kez altın, gümüş ve Bitcoin mesajı vermişti. Bu kez ise dolar odaklı bir tweet atan yazar, şu ifadeleri kullandı:

“ABD çok fazla borç alıyor ve sonra faiz oranlarını düşük tutuyor. Düşük faiz oranları, ABD’nin daha fazla ABD tahvili alıp faizleri daha düşük tutabilmesi için daha fazla borç almasına neden oluyor. Bu da enfşasyonu artırıyor. Enfşasyon faizleri artırıyor ve borç almak daha da pahalı hale geliyor. ABD doları da her geçen gün ölüyor. Altın, gümüş ve Bitcoin alın…”

“Zengin baba, yoksul baba” kitabıyla ünlenen ve her yorumu milyonlarca kişi tarafından takip edilen Kiyosaki, Cumartesi günü de benzer bir yorumda bulunmuş ve %7 olarak açıklanan enflasyonun gerçekte %16 olduğunu iddia etmişti. Kiyosaki burada da Bitcoin alma tavsiyesinde bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: