Bitcoin

Boğa Piyasası İçin Tarih ve Sıradaki Bitcoin Seviyesi Belli Oldu!

single-image

Goldman Sach, Bitcoin (BTC)’nin 12.000 dolara kadar düşme olasılığı konusunda uyardı. Firmadan uzmanlar, BTC’nin düşüşünü tetikleyebilecek bir dizi makro gösterge olduğunu söylüyor. Jan Hatzius liderliğindeki Goldman Sachs ile çalışan ekonomistler, Fed Fon Oranının endişe verici hareketinin muhtemelen düşüşü tetikleyeceği görüşünde.

Fed Fon Oranı’nın BTC fiyatı üzerindeki etkisi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, uzmanlara göre, Fed bu ay faizleri %0,75 artıracak. Bununla birlikte, Kasım ayına kadar %0,5’lik bir artış daha gelecek. Ayrıca bu rakamlar, ekonomistlerin daha önceki %0,5 ve 0,25 tahminlerinin üzerindeydi.

Özellikle, Fed faiz artışının 2022’de Bitcoin fiyat hareketini tahmin etmede güçlü bir etkisi var. Fed oranında bir artış olduğunda, yatırımcılar genellikle daha az riskli yatırımlara kayıyorlar. Bu nedenle faiz artışı, onları BTC varlıklarından diğer “güvenli varlıklara” fon çekmeye zorluyor. Yatırımcılar, Fed oranı neredeyse sıfırdan yaklaşık %2,25-2,5’e yükseldiğinde BTC varlıklarından ciddi fon çekti.

Bu arada BTC’nin, 2022’de şiddetli bir dönem geçirdiğini belirtmek gerekiyor. Yıl içinde, BTC, yıl başından bugüne yaklaşık %60’lık bir düşüşe tanık oldu. Şimdi, 20.000 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin fiyatındaki düşüş, tüm kripto para alanında huzursuzluğu da tetikledi.

Bitcoin

Bu huzursuzluk, kripto para alanındaki firmaların zor bir döneme girmesine neden oldu. Bu dönemde bazı projeler çöktü. Bazı önde gelen firmalar ise personellerinin bir kısmını işten çıkararak harcamalarını kıstı. Fırtınalı günler sona ermiş görünüyor. Ancak ortaya çıkan belirtilerin başka bir huzursuzluğu tetiklemesi olası.

Bitcoin yatırımı hakkında uyarılar

Ortaya çıkan işaretler nedeniyle analistler, yatırımcıları artan Fed Fon Oranı’na karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar. Doctor Profit takma adlı bir analist, BTC fiyatının şu anda bir dip aşamada olduğunu söylüyor. Analist, Fed’in faizi %0,75 yerine %1 artırması durumunda BTC fiyatında düşüşü olabileceği konusunda uyarıyor. Doctor Profit, yatırımcıları artırım konusunda dikkatli olmaya ve Fed’in müteakip kararlarını dikkate almaya çağırıyor.

Bu arada, BTC için potansiyel bir fiyat düşüşüne işaret eden başka bir gösterge daha var. Açıkçası, BTC’nin ABD borsasıyla pozitif bir korelasyonu var. Şimdi, bu açıdan potansiyel bir risk olduğuna dair bir işaret görünüyor.

Bu bağlamda, Goldman Sachs stratejisti Sharon Bell, yatırımcıları son zamanlarda dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Bu bağlamda Bell, borsadaki son faaliyetin bir boğa tuzağı olabileceğini söylüyor. Stratejist, Goldman Sachs’ın, hisse senetlerinin %26 düşebileceği uyarılarına atıf yapıyor. Goldman Sachs’a göre, Fed enflasyonla mücadele çabalarını yoğunlaştırırsa düşüş başlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: