Bitcoin

Bu 4 Altcoin Projesine Bakın!

single-image

Son birkaç ayın kayıplarının ardından, kripto piyasası son haftalarda iniş ve çıkışlar gördü. Analistlere göre, ayı piyasasından sonra, önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para fiyatlarının büyük ölçüde artacağı birkaç boğa piyasası mümkün. Ancak, 2030’dan önce hangi kripto parayı satın almak lazım? Kripto analistleri Rudy Fares ve Michael Byrne, uzun vadeli olarak satın alınabilecek Bitcoin ve 4 altcoin  projesini paylaşıyor. Analistlerin değerlendirmelerini okuyucularımız için hazırladık.

Lider kripto para: Bitcoin (BTC)

Şimdi satın alabileceğiniz ve 2030’da birçok kat değer kazanacak bir kripto para söz konusu olduğunda, Bitcoin elbette tartışmanın ön saflarında yer alıyor. Çünkü, Bitcoin ilk ve en iyi bilinen kripto para birimi. Ayrıca, piyasa değeri açısından geniş bir farkla kripto para birimlerinin zirvesinde yer almaya devam ediyor.

btc

Bitcoin ile ilgili özel olan şey, yapısı. Çünkü Bitcoin Halving, zamanla yeni Bitcoin madenciliği yapmayı giderek daha zor ve kârsız hale getiriyor. Ayrıca, maksimum Bitcoin sayısı 21 milyon ile sınırlı. Bu, Bitcoin’in yapısında deflasyonist olmasını sağlıyor. 2030 yılına kadar sürekli bir fiyat artışı, muhtemelen Bitcoin için en olası olanı.

Lider altcoin: Ethereum (ETH)

Uzun vadeli potansiyeli olan bir diğer kripto para ise Ethereum. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ağ en son Ethereum Merge’ü gerçekleştirdi. Bu da konsensüs mekanizmasının Proof-of-Work’tan (PoW) Proof-of-Sateke’e (PoS) geçmesini sağladı. Sonuç olarak, Ethereum bundan sonra daha verimli, sürdürülebilir ve uygun maliyetli çalışacak.

Altcoin

Ethereum ekosistemi zaten çok büyük. Ancak, muhtemelen önümüzdeki yıllarda patlamaya devam edecek. Ethereum’un potansiyeli, akıllı sözleşmeleri nedeniyle çok büyük. Son yıllarda, Bitcoin’e olan mesafe de giderek azaldı. Bu arada 2030’da lider altcoin Ethereum’un zaten lider kripto para birimi olması mümkün.

Ethereum rakibi altcoin: Cardano (ADA)

Cardano, çok fazla potansiyele sahip. Dahası, ucuz fiyatlarla satın alabileceğiniz bir kripto para birimi. Bu nedenle, Cardano iyi bir seçim. Cardano, Blockchain’i, bilimsel standartlara göre daha da geliştirdi. Bu nedenle, düzenli olarak teknik olarak mükemmelleşiyor ve olgunlaşıyor.

Altcoin

Bu metodolojinin potansiyeli son derece yüksek. Bu nedenle Cardano, geçmişte sıklıkla “Ethereum katili” olarak adlandırıldı. Bir sonraki geliştirme aşamasında olan Basho ile Blockchain’in ölçeklenebilirliğini gelecekte son derece artıracak. Bu adımdan sonra ADA fiyatının patlaması olası.

Bir Ethereum rakibi daha: Solana (SOL)

Solana fiyatı, 2021’in ikinci yarısında patlama yaşadı. Çünkü Solana Blockchain, piyasadaki en hızlı Blockchain’lerden biri olarak kendini kanıtladı. Proof-of-History (PoH) konsensüs mekanizması sayesinde, Solana Blockchain’in teorik olarak saniyede 50.000 işleme kadar işlem hızına ulaşması mümkün.

Altcoin

Şimdiye kadar, güvenilirlik ve bazı güvenlik açıkları son aylarda ağ için sorunlara neden oldu. Yine de Solana, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında kalmayı başardı. Solana’nın ayrıca kripto para biriminin 2030’da zirvede olmasını sağlayacak bir senaryosu var.

Son altcoin: Ravencoin (RVN)

Ravencoin’in (RVN) 530 milyon dolarlık bir piyasa değeri var. Ayrıca, piyasa değeri açısından 71’lik bir sırada yer alıyor. Bu yüzden Bitcoin veya Ethereum’dan çok daha küçük ve daha az yerleşik. Bu nedenle, Ravencoin’e yatırım yapmak daha fazla risk barındırıyor. Ancak aynı zamanda önemli bir artısı da var. O da düşük fiyatı. Çünkü, Ravencoin’i yaklaşık 0,06 dolar karşılığında satın almanız mümkün. Aynı zamanda Ravencoin, yalnızca son 30 günde %50’den fazla kazanç elde etti.

Ravencoin’in yaz aylarındaki yükselişi, GPU (grafik işleme birimi) madencilik ekipmanı ile çıkarılabilen bir PoW kriptosu olmasından kaynaklanıyor. Ethereum madenciliği yapan tüm GPU’ların Ethereum Merge’den sonra gidecek bir yere ihtiyacı vardı. Ravencoin en çekici yerlerden biri oldu. Bu süreçte Ravencoin’in hash oranı yükseldi. Bu da madencilerin zaten Ravencoin’e geçtiğini gösteriyor.

Kısa vadeli bir katalizör olarak her şey yolunda ve iyi. Ancak Ravencoin’in kısa vadeli bir trade’den çok daha fazlası olmasının nedeni bu. Geliştiriciler, Ravencoin’i, bireylerin kendi tokenlerini oluşturmalarına izin vermek amacıyla oluşturdu. Kullanıcıların 500 Ravencoin yakmaları ve gerçek dünyadaki bir varlığı temsil eden kendi token’lerini oluşturmaları mümkün. Bunun nasıl faydalı olacağına dair bir örnek, gayrimenkul tokenizasyonu. Bir mülk sahibi, yatırım amaçlı bir mülkü tokenleştirmek ve onu 100 parçaya bölmek için Ravencoin’i kullanabilir. Bu da emlak yatırımcılarına bugün sahip olduklarından çok daha fazla likidite sağlar. Ayrıca, gayrimenkul yatırımı için giriş engellerini azaltır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: