Bitcoin

Bitcoin Fiyatının Dibe Vuracağı Tarih Açıklandı!

single-image

Bitcoin (BTC), geçen hafta düşüş eğilimi kaydetti ve yeni haftaya da bu eğilimle başladı. Kripto piyasa değeri varlıkların fiyat düşüşleri nedeniyle, son bir hafta 165 milyar dolar kaybetti. Son düşüş BTC’yi Haziran ayından beri görülmeyen diplere götürdü. Bu nedenle trader ve yatırımcılar lider kripto para biriminin potansiyel dibini merak ediyorlar. Görünüşe göre kripto analisti Rekt Capital’in bu soruya bir cevabı var.

“Bitcoin bu tarihte dibe vuracak”

Önde gelen kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin fiyatının dibe vuracağı tarihi tahmin etti. Ona göre, halving olayları gerçekleşmeden önceki fiyat hareketleri dikkate alındığında, Bitcoin 2022’nin sonuna kadar dibe vuracak. Halving, bir kripto bloğu madencilik ödülünün yarıya indirildiği periyodik dönemleri ifade ediyor. BTC fiyatındaki geçmişteki dip seviyeleri analiz eden analist, 19 Eylül’de bir tweet paylaştı.

Tweet’inde Rekt Capital, önceki halving olaylarından kaç gün önce BTC’nin dip yaptığını inceledi. Buna göre 2015 dibinde BTC, halving’den 547 gün önce dip yaptı. 2018 yılında ise, 517 day önce dibi gördü. Sonraki halving olayı Nisan 2024’te gerçekleşecek. Bu nedenle Rekt Capital, yeni halving’den 517-547 gün önce dibi göreceğimizi tahmin etti. Buna göre, BTC dibinin 2022’nin dördüncü çeyreğinde gerçekleşmesi muhtemel.

“20,000 dolardaki destek çok zayıf”

Rekt Capital ek olarak kısa vadeli Bitcoin fiyat tahmini de yaptı. Blogunda bir analiz paylaşan kripto uzmanı, 20,000 ila 23,500 dolar aralığının zayıf olduğunu söyledi. Ardından, 20,000 dolarlık desteğin de kolayca kaybedilebileceğinin altını çizdi. Analiste göre, bu ay 20.000 dolarlık destekten gelen toparlanma son derece güçsüzdü. Bu nedenle, aylık BTC fiyat grafiği 20,000 dolardaki desteğin kolayca dirence dönüşebileceğini ima ediyor.

Bununla birlikte analist, 20,000 dolar seviyesinin kaybedilmesi halinde yeni destek seviyelerini de paylaşıyor. Ona göre, 20,000 doların altında bir kapanış olursa, en yakın destek 17,165 dolarda bulunacak. Lider kripto para birimi, bu noktada 20,000 doları dirence dönüştürecek. Eğer 17,165 dolar da kaybedilirse, fiyat 13,900 dolarda destek bulacak.

Dip hangi seviyede bulunacak?

Ayrıca Rekt Capital, Tarihsel Death Cross analizine dikkat çekti. Analist, BTC fiyatının 200 haftalık hareketli ortalamayı (MA) yeni dirence çevirdiğini vurguladı. Ardından, Death Cross grafiğinin 16,985 dolar ile 23,467 dolar arasında bir alan içinde bir dip gösterdiğini belirtti. Uzman en kötü senaryoda, fiyatın “11.500 dolara kadar düşebileceğinin” altını çiziyor. Ayrıca bunun “aylık 13.900 dolarlık desteğin altında muazzam bir aşağı yönlü fitil” anlamına geleceğini belirtiyor.

Bu arada, Bitcoin gökkuşağı grafiği farklı bir anlatı veriyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere gökkuşağı grafiği, Bitcoin için kısa vadede 16,700 dolarda potansiyel dip gösteriyor. Bu arada, yazım sırasında BTC fiyatı son 24 saatte %3 artışla 19,200 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi 19 Eylül tarihinde belirli bir süre için 19,000 doların altında işlem gördü. Ancak daha sonra yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!   

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: