Genel

Colorado’da artık vergiler kripto paralarla ödenebilecek

single-image

Son dönemde kripto para ödemelerinde Strike ve Stripe gibi ödeme şirketleri sayesinde çok ciddi gelişmelerin yaşandığı ABD’de, Colorado eyaleti de kripto para ödemelerinin önünü açan bir adıma ttı ve vergilerin bu şekilde yapılmasına izin verdi.

Hatırlanacağı üzere 2022’nin başında eyalet valisi Jared Polis, bu konuda çalışmalar yaptıklarını ve yaz sonunda açıklamanın resmen yapılacağını belirtmişti.

Denver’daki Startup Haftası’nda konuşan vali Polis, bireysel gelir vergisi, işletme gelir vergisi, kıdem ve stopaj vergisi ödemek için kripto paraların artık kullanılabileceğini söyledi. Polis, daha önce birçok kez eaylette blok zinciri teknolojisinin kullanımını artırmak istediğini de söylemişti.

Ödemelerin yapılacağı PayPal uygulaması da işlem ücreti olarak 1 dolar ve vergi ücreti üzerinden %1.83’lük vergi alacak. Hatırlanacağı üzere Paypal, Ekim 2020’de kripto para işlemlerine izin vermiş, bu açıklamadan kısa bir süre sonra ise boğa sezonunun fitili ateşlenmişti.

ABD’de Colorado eyaleti dışında Florida ve Ohio da kripto para ile vergi ödemeleri konusundaki denemelerine devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: