Bitcoin

Öngörüleri Çıkan 2 Bitcoin Analisti Uyardı: Bu Dipler Geliyor!

single-image

Geçmiş öngörüleri çıkan iki Bitcoin analisti, yeni fiyat tahminlerini paylaştı. Buna göre analistler BTC fiyatı için yeni düşüşler bekliyor. Ayrıca, Haziran ayındaki 17,600 dolardaki dip seviyeden daha düşük bir dip öngörüyorlar. İşte detaylar…

“Bitcoin 10,000 dolara kadar düşebilir”

DataDash kanalının kripto para analisti, Bitcoin fiyatında hızlı ve sert bir şekilde düşüş bekliyor. Ona göre lider kripto para birimi yeni ayı piyasasının en düşük seviyelerine ulaşacak. Nicholas Merten isimli analist, DataDash kanalının 514,000 izleyicisine konuştu. Analist, takipçilerini BTC’nin minimum 14,000 dolara düşeceği konusunda uyardı. Bu arada yeni ayı piyasasının çoğu yatırımcının beklediğinden daha şiddetli olacağını da ekledi. Merten şunları paylaştı:

“En kötüsüne hazırlanmalıyız. Bitcoin’in önceki ayı piyasalarında gittiği seviyelere gitmesini bekleyin. Şu anda Ekim 2020’deki kırılmayla potansiyel direnç olan bu aralıkta hareket ediyor. Bu 200 haftalık hareketli ortalamada birden fazla test yaptık. Bu, Bitcoin’in ATH fiyatı için %80’e yakın net bir düzeltme anlamına gelecek. Önceki ayı piyasalarına benziyor. 14,000 dolara hazır olun.”

Bunun ardından Merten, daha kötü bir senaryonun da olasılıklar dahilinde olduğunu söyledi. Önceki bir yüzde düzeltmesine atıfta bulunarak, aşağı yönlü bir aralığın son kilit seviyesinin 10.000 dolar olacağını tahmin etti. Eğer yeni ayı piyasası geçmişteki büyük ve sert ayı piyasaları gibi olursa, bu seviyeye Bitcoin fiyatının bu seviyelere düşmesi muhtemel. Bu olursa BTC, ATH’sinden %85’lik bir düzeltme yapmış olacak.

“Desteği ihlal etti, bu dipler yakın”

Takma adlı bir kripto para analisti olan DonAlt, Merten kadar kötümser olmasa da Bitcoin için düşüş bekliyor. Analist, hisse senedi piyasaları herhangi bir yükseliş momentumu oluşturmak için mücadele ederken, Bitcoin’de yeni ayı piyasasının geldiğini söylüyor. Ona göre, BTC fiyatı mevcut fiyat seviyesinden aşağı yönlü hareketine devam edecek. DonAlt, Bitcoin’in 18,000 ila 20,000 dolar arasında desteği ihlal ettiğini ifade ediyor. Bu nedenle, yeni bir düşük döngü kaydettiği konusunda yatırımcıları uyarıyor:

“Bu tür aralıklarda, sıklıkla olan şey, aralığın (22.000 ila 18.000 dolar) altına inmeniz ve sonra geri dönüp ticaret yapmanızdır. Bu bana daha olası geliyor. Bence bu aralığın bozulup sonra geri alınması ve nihayetinde BTC için yükseliş göstermesi yönünde iyi bir şans var.”

Bitcoin, yazı yazılırken son 24 saatte %1,71 artışla 19,101 dolardan işlem görüyor. Fiyat aralığından bahsetmesinin ardından DonAlt, bu aralığın kırılıp kırılmayacağını soruyor. Ona göre kimse bu sorunun cevabını bilemez. Ancak aralık kırılırsa, BTC için yeni dipler yakın demektir. Analist, herhangi bir kırılma halinde BTC’nin kolayca 17,000, 16,000 ve 15,000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere DonAlt, geçmişte birden fazla kez BTC fiyatını doğru tahmin etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: