Genel

Toplam kripto para ve token sayısı 21 bini aştı

single-image

Tüm volatilite ve yaşanan geçmiş kayıplara rağmen kripto para ve token sayısı artmaya devam ediyor. Bugün itibariyle toplam çıkarılan/üretilen kripto para ve token sayısı 21 bin 22 oldu. Finbold’un istatistiklerine göre son 3 aydaki artış ise 1084 ya da bir başka deyişle %5.44 oldu.

Kripto para borsası sayısında ise düşüş

Öte yandan kripto para borsalarındaki düşüş ise son 3 ayda dikkat çekiyor. 20 Haziran’da toplamda 528 kripto para borsası bulunurken bu rakam bugün itibariyle ise 510 oldu. Borsalar gibi telefonlara indirilen uygulama sayısında da düşüş var. 2022’de başlayan büyük ayı sezonu, 2021’in 3. çeyreğine göre, 2022’nin 3. çeyreğinde kripto para uygulamalarının %55 daha az oranda indirilmesine sebep oldu.

25 milyon Bitcoin sahibi…?

Tüm bu rakamlarla birlikte araştırma firması Business Insider Intelligence, dünyada toplam 25 milyon Bitcoin sahibi kişi ve kurum olduğunu belirten bir araştırma yayımladı. Yaratılan cüzdan sayısı ve Bitcoin şirketleri ile kripto para borsalarındaki rakamlar üzerinden verilen tahmini rakam, geçen seneye göre artışın %16.7 olduğunu gösteriyor.

Ancak daha önce yapılan birçok anket bu rakamın aslında çok daha fazla olabileceğini işaret ediyor. New York Digital Investment Group tarafından 2021’de yapılan bir anket ise sadece ABD’de en az 46 milyon Amerikalının Bitcoin sahibi olduğunu göstermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: