Bitcoin

Altın ve BTC Bu Rakamları Görebilir!

single-image

Eylül 2022 Fed faiz kararı saat 21:00’de açıklanacak. Fed Başkanı Jerome Powell, kararı açıkladıktan sonra gelecek dönem hakkında açıklamalara yer verecek. Bu karar piyasa beklentisi doğrultusunda geldi.  Analistler, altın ve BTC için düşüş konusunda uyarıyor.

FED faiz kararı: Altın ve BTC için kritik saatler

Bazı analistler, bazı endişe verici ekonomik işaretlere rağmen Fed’in şahin kalmaya devam ettiği için ons başına 1.600 dolar seviyesinin kartlarda olduğundan korkuyor. Pepperstone’un araştırma başkanı Chris Weston’a göre:

On üç merkez bankası bu hafta toplanıyor ve çoğunun oranları agresif bir şekilde artırması bekleniyor, ancak bu haftanın kayan yazı olayı olan FOMC toplantısı.

Altın fiyatının bir sonraki adımda 1.600 dolara düşmesinin nedeni

Analistlere göre, her şey Fed’in artan durgunluk endişeleri karşısında gözünü kırpıp kırpmamasına bağlı. ING’nin küresel piyasa başkanı Chris Turner, böyle bir işaretin “ABD 2-10 Hazine eğrisinde aşırı (50 baz puana yakın) bir ters dönüş” olduğunu söyledi. Bu yüzden Powell’ın seçtiği ton çok önemli. OANDA’nın kıdemli analisti Edward Moya, şunları söyledi:

Fed Başkanı Powell’ın mesajı büyük olasılıkla altının burada ezilip ezilmeyeceğini belirleyecek. Powell piyasaları sıkılaştırmayla yalnızca agresif kalacaklarına değil, ekonomik gerileme kötüleşirken bile oranları sabit tutacaklarına ikna edebilirse, altının başı belaya girecek.

Kasım toplantısında 75 ve Aralık toplantısında 50 baz puanlık artış beklentileri altının üzerinde baskı yaratıyor. Kısa vadede, değerli metallere olan talep azalmaya devam ettikçe altın için risk ons ​​başına 1.600 dolara düşüyor. ANZ’nin kıdemli emtia stratejisti Daniel Hynes’a göre:

Artan jeopolitik risklere ve kötüleşen ekonomik koşullara rağmen talep düşük kalmaya devam ediyor. Teknik olarak düşüş eğiliminin devam etmesi muhtemel. 1,675 doların altındaki kırılma, fiyatın 1,600 dolara düşebileceğini gösteriyor.

Edward Moya

Edward Moya, altındaki volatiltienin hiçbir yere gitmediğini de sözlerine ekledi:

Fiyatların muhtemelen 1.600 dolara doğru veya 1.700 dolar seviyesinin üzerine bir hareket için güçlü bir durumu olacak.

75 baz puan kesin değil

Ve çoğu ekonomist Fed’in Çarşamba günü oranları 75 baz puan artırmasını bekliyor. Ancak, CME FedWatch Tool’a göre tam bir yüzde puanlık artış için hala %16’lık bir şans var. TD Securities emtia stratejistlerine göre:

Fiyatlar kesinlikle zayıf olsa da, kısıtlayıcı oranlar rejiminin daha uzun sürmesi nedeniyle değerli metallerin fiyat hareketinin daha da düşmesi gerekebilir. Gerçekten de, altın ve gümüş fiyatları, piyasaların reel olarak beklediğinde, altın ve gümüş fiyatları sistematik bir düşük performans gösterme eğiliminde olmuştur. Fed fon oranı nötr oranın üzerine çıkacak.

Daha agresif bir Fed faiz kararında neler beklenmeli?

Fed’in para politikası toplantısının bir diğer önemli unsuru, güncellenmiş ekonomik projeksiyonlar ve Fed’in yürüyüş döngüsünün ne zaman durabileceğine ve hatta ne zaman sona erebileceğine dair yeni bilgileri ortaya çıkarabilecek nokta grafiği olacak. Ekonomi cephesinde analistler, Fed’in büyüme tahminlerini düşürmesini ve enflasyon tahminlerini yükseltmesini öngörüyor.

FED Faiz Artışı Bitcoin (BTC)'i Nasıl Etkileyecek?

Fed faiz kararı sonrası ufukta FOMC toplantısı var

Bitcoin fiyatı, 18.800 dolar ile 18.200 dolar arasındaki kritik destek bölgesinin üzerinde zaman geçiriyor. Teknik kısımda, 200 haftalık MA, önemli seviyelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin bir süredir bu seviyeden ret gördü. Ayrıca, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı daha da düşürebilecek olağandışı death cross görmemiz olası.

Grafikte görüldüğü gibi, BTC fiyatı yakın geçmişte 200 haftalık MA’yı daha sık test etmedi. Fiyat düşüş döngüsünün dibini işaretlemekle meşgulken, test tarihte yalnızca birkaç kez gerçekleşti. Fiyatın 200 haftalık MA seviyelerine ulaştığı önceki durumlarda, sağlam bir şekilde toparlandı ve muhteşem rakamlarla yükseldi.

Bitcoin fiyatı, 20 ve 200 haftalık MA seviyelerinin kesiştiği ilk death cross’a tanık oluyor. 20 haftalık MA seviyeleri 200 MA’yı geçti ve güneye doğru ilerliyor.

Başlangıcından bu yana, 20 MA seviyeleri 200 MA’ya yakın işlem gördü. Ancak asla seviyeleri geçmedi. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı bir toparlanma kaydederse, düşüş oluşumu geçersiz olacak. Daha karanlık tarafta, formasyon onaylanırsa fiyatı 15000 doların altına çekebilecek. Hatta 10.000 doların altındaki seviyeleri test etmesi büyük bir düşüş ile tehdit ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: