Bitcoin

Binance CEO’sundan Önemli Bitcoin, ETH ve Piyasa Yorumları!

single-image

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Ethereum’un (ETH) proof of stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişinin doğru yönde ilerleme olduğunu söyledi. Ancak bunun “hayat değiştiren bir şey” olmadığını söyledi. İşte detaylar…

Zhao, ETH ve merge güncellemesini yorumladı

Zhao, yeni bir Crypto Banter röportajında, Ethereum’un devrim niteliğindeki değişikliğinin ne olacağını açıkladı. Ağ işlem maliyetlerini düşürürse ve sharding yoluyla ölçeklenebilirliğini artırırsa devrim olacağını söyledi. CZ, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bence [Ethereum’un PoS’a geçişi] çok önemli. Ama bunun köklü bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum. Zaten PoS olan başka Blockchain’ler de var. Staking yapan, deflasyonist olan başka Blockchain’ler de var… Bunların hepsinin önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak bu, dünyayı sallayan bir şey gibi değil. Ama kesinlikle doğru yönde ilerliyor. Ücretler düştüğünde, sharding devreye girdiğinde çığır açıcı olacağını düşünüyorum. Bu çözülmesi çok daha zor bir problem.

Analistler, Düşüş Bekledikleri 3 Binance Altcoin'i Duyurdu! 

PoW hakkında yanlış anlaşılmalar var

Sharding, yükü dağıtmak ve Blockchain ölçeklenebilirliğini artırmak için Ethereum altyapısını shard adı verilen daha küçük parçalara ayırma işlemidir. Binance CEO’su ayrıca Bitcoin’in (BTC) şu anda kullandığı proof of work (PoW) konsensüs mekanizmaları hakkında yorum yapıyor. Zhao’ya göre, PoW modellerini çevreleyen birçok “yanlış bilgi” var. Zhao, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

PoW’nin iyi olduğunu düşünüyorum. Bence tüm bu ‘Bitcoin enerji açısından verimli değil’, ‘çok fazla enerji kullanıyor’ eleştirileri tamamen yanlış bilgi ve yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor. Bunun nedeni, Bitcoin’in kullandığı enerji miktarını ölçebilmemizdir. Ancak, bankaların kullandığı enerji miktarını, şehir merkezlerindeki trilyon dolarlık bir varlığı yönetmek için binaları ölçmeye çalışırsanız, ‘bundan daha verimli bir yol yok’ diyecekler. Bankalar sadece elektriğe çok daha fazla enerji harcıyor. Varlıklarını yönetmek için kullandıkları masraf, Bitcoin’inkinden çok daha yüksek.

Usta Analist: Bu 3 Altcoin'e Bakın! Sizi Şaşırtabilirler

CZ, MicroStrategy’nin Bitcoin alımını destekledi

Bu sırada CZ, Bitcoin alımlarıyla ünlü olan bir şirketin son alımı hakkında da yorum yaptı. Microstrategy’nin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor’a göre, şirketi kısa süre önce coin başına ortalama 19.851 dolar fiyatla 6 milyon dolar karşılığında 301 Bitcoin satın aldı. Saylor, şirketin bilançosunda şu anda 130.000 Bitcoin olduğunu detaylandırdı.

Binance CEO’su da Michael Saylor’ın konuyu açıkladığı tweet’ini alıntıladı. CZ’nin, MicroStrategy alımını desteklediği “bu tweet’i kaydedin’ demesinden belliydi. CZ’nin tweet’inde aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Bugünkü şüpheciler, birkaç yıl sonra ‘Bu kadar erken bir zamanda Bitcoin aldığın için çok şanslısın’ diyecekler. Bu tweet’i kaydedin. Finansal tavsiye değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: