Bitcoin

Bitcoin ve Altcoin’lerde Yükseliş Bu Tarihte!

single-image

Pantera CEO’su Dan Morehead, küresel kripto kabulünün önümüzdeki dört ila beş yıl içinde artabileceğini söyledi. Deneyimli makro fon yöneticisi, Bitcoin ve altcoin’lerin bu tarihlerde yükseleceğini öngörüyor.

Pantera CEO’su Bitcoin ve altcoin’ler boğa duruşunu sürdürüyor

Dan Morehead, devam eden kripto kışından etkilenmediğini açıkça belirtti. Çarşamba günü CNBC röportajında, piyasadaki sert satışlara rağmen Blockchain’in geleceğine olan güvenini ortaya koydu. Morehead, kriptonun son aylarda diğer riskli piyasalarla düşüşe eşlik eden “laik bir boğa piyasasında” olduğunu söylüyor. Henüz emekleyen kripto paraların gelecekte diğer piyasalarla yakın korelasyonunu kaybedebileceği uzmanın öngörüleri arasındaydı. Morehead, bu yıl hisse senetlerini ve kriptoyu etkileyen olumsuz makro koşulları ele alarak şunları söyledi:

Bundan birkaç yıl sonra, risk varlıklarının kendilerinin hala mücadele edebileceği ancak Blockchain’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri döndüğü bir dünyayı kolayca görebiliyorum.

Morehead, benimsemenin artması durumunda kripto paraların değerinin artacağını da savunuyor:

Bugün yüz milyonlarca insan Blockchain kullanıyor, bence dört veya beş yıl içinde kelimenin tam anlamıyla milyarlarca insan olacak.

Bireysel ilgi azalıyor

Kripto para piyasası, 2021’de 3 trilyon doları gördüğü boğa rallileri yaşadı. Bu dönemlerde genellikle yeni kullanıcı orduları piyasa akın etme eğilimindedir. Ancak birçoğu, ralli sona erdiğinde piyasası terk ediyor ve benimsemeyi yavaşlatıyor. Bitcoin, bugün Kasım 2021 zirvesinden %70’in üzerinde düşüşle işlem görüyor.

Google trendlerine göre, dünya çapında “kripto” ve “Bitcoin” aramaları son haftalarda 2021 öncesi en düşük seviyelerine ulaştı. Google arama eğilimleri, ana akım kripto ilgisini değerlendirmek için popüler bir metriktir. “Bitcoin” aramaları, Aralık 2017 ve Mayıs 2021’de perakende odaklı çılgınlık dönemlerinde zirveye ulaştı.

Morehead, devam eden kripto kışı hakkında “neredeyse en kötüsünü atlattığımızı” düşündüğünü söyledi. Celsius ve Voyager Digital gibi kredi platformları arasının iflasını tetikleyen likidite krizine atıfta bulundu. Haziran 2022’nin mevcut piyasa döngüsü için dibi işaret ettiğini belirterek şunları söyledi:

Piyasanız %75, 80 düştüğünde, herhangi bir kaldıraç eklerseniz, bu zor olacak.

Dan Morehead’a göre Bitcoin ve altcoin’lerin geleceği

Morehead ayrıca Bitcoin ve Ethereum’un piyasa dominansının Salı günü %57’ye düştüğüne dikkat etti. Verilere bakarak, gelecekte büyüme gösterecek “gerçekten ilginç yüzlerce proje” olduğunu söyledi.

Morehead yükseliş görünümüne sahip olsa da, şirketi Pantera’nın uzun vadeli zaman ufkuna yatırım yapmasıyla tanındığını belirtmekte fayda var. Kısa vadede, piyasa tükenmesi, yükselen enflasyon ve Federal Rezerv’den daha fazla faiz oranı artışı beklentisi ve bunu izleyen potansiyel katalizörlerin eksikliği dahil olmak üzere Bitcoin ve daha geniş alan hakkında daha karamsar bir bakış açısına sahip olmak için birçok neden var. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, küresel piyasa değeri şu anda 900 milyar dolar civarında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: