Bitcoin

Bitcoin ve Ethereum’da Büyük Değişim: Borsalara Coin Yağıyor!

single-image

Bitcoin fiyatı, kaputun altındaki piyasa davranışında bir değişiklik gösteriyor. Kripto analist Tony M’ye göre, bu da, bir piyasa geri dönüşünün yakın olabileceğin işareti. Bu arada, Merge’den sonra Ethereum balina holdinglerinde büyük değişim gözleniyor.

“Bitcoin fiyatı hareket etmeye hazırlanıyor”

Kripto analisti Tony M, lider kriptonun fiyat hareketini şu şekilde analiz ediyor. Piyasa son zamanlarda neredeyse serbest düşüşle düştü. Bu yüzden, Bitcoin fiyatı 19 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ayılar, Eylül ayının ilk haftasında %20’lik bir ralliye yol açan yeni kurulan düşüşü 18.540 dolarda tutmayı başardı. Ancak yukarı hareket tersine döndü. Daha sonra da BTC fiyatı 18.271 dolarda yeni bir dip noktası buldu. Düşüşe, perde arkasındaki piyasa davranışında ilginç bir değişiklik eşlik etti.

Santiment’in Borsa Girişi Göstergesi, 19 Eylül’de tüm borsalara yüklenen 620 bin Bitcoin tokeninin arttığını gösterdi. Bu, 11.879.200.000 dolarlık Bitcoin’in artık likit ve her an satılmaya hazır olduğu anlamına geliyor. Tekrarlamak gerekirse, tüm kripto piyasasının %10’u son 24 saat içinde tüm borsalara dahil oldu.

Bitcoin
Santiment’in Borsa Girişi Göstergesi

Tarihsel olarak gösterge, büyük boğa koşuları gerçekleşmeden önce %20-30 düzeltmeye yol açtı. Tarih kendini tekrar ederse, Bitcoin için bir sonraki önemli düşüş, gerçekten yakalanacak bıçak olabilir.

Ethereum balina holdinglerinde düşüş

Merge’ün tamamlanmasından bu yana ETH fiyat düşüşüne paralel olarak, balinalar varlıklarını azalttı. Piyasa istihbarat platformu Santiment’in bulgularına göre, balinaların ETH varlıklarında açık bir düşüş oldu. 1k ila 10k dolar ETH tutan ETH adresleri kümülatif varlıklarında %2,24 düşüş görürken, 100 ila 1k varlıkları olanlar %1,41 düştü.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ETH’nin fiyatı son yedi gün içinde %15’e kadar düştü. Fiyat izleme platformu CoinMarketCap’e göre, ETH son 24 saatte %2,14 düşüşle 1.315 dolar seviyesinde işlem görüyor. Büyük kripto para birimleri arasında %20’ye yakın piyasa payından Ethereum’un hakimiyeti şimdi %17,79’a düştü. Bu arada, kripto piyasası Perşembe günü Cardano ağında bir başka büyük teknik yükseltme bekliyor.

Bitcoin

Cardano Vasil Hord Fork senaryoyu tekrar edecek mi?

Vasil Hard Fork yükseltmesi, Cardano ağının işlevselliğini, performansını, ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini geliştirecek. Ağ, oluşturulan main-net bloklarının %75’i, yükseltilen 25 kripto borsası ve en büyük 10 DApp’in yükseltildiği yükseltme için hazır. Analistlere göre, Fed’in faiz artırımı kararının ve Hard Fork’un ardından, ADA fiyatının düşmesi olası. Ancak analistler, daha sonra bir toparlanma ve ardından fiyat artışı öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: