Bitcoin

2018’den Beri Bitcoin (BTC)’in Hamlesini Bildi! İşte Yeni Tahmini

single-image

Geçen yılın Mayıs ayındaki piyasa çöküşünü önceden haber veren bir kripto analisti, tüm belirsizliklere rağmen, Bitcoin fiyatının “fırsat alanı içinde işlemde gördüğünü söylüyor.

Bitcoin çöküşlerini bilen analiste göre mevcut seviyeler ‘fırsat’

Dave the Wave, en akılda kalanı Mayıs 2021’deki tahmini olan popüler bir kripto para analistidir. Gizemli analist, en son tweet’lerinde, 126,600 takipçisine, Bitcoin bir “fırsat alanında” işlem gördüğünü söyledi. Uzman bu bölgeyi genişletilmiş yatay bir alan olarak yorumluyor.

2018'den Beri Bitcoin (BTC)'in Hamlesini Bildi! İşte Yeni Tahmini

Dave ayrıca, Bitcoin’in aylık hareketli ortalama yakınsama sapmasını (MACD) yükselişe geçtiğini söylüyor. MACD, trend tabanlı bir momentum indikatörüdür. İki hareketli ortalama arasındaki fiyat dalgalanmalarını takip eder. İndikatör genellikle geri dönüşleri saptamak için kullanılmaktadır. Dave, MACD’nin şimdi yükselişe geçtiğini belirtiyor:

Aylık MACD, zirveyi [momentum kaybı/mavi ok] tahmin etmek için harikalar yarattı. Histogram şimdi daha önce olduğu kadar fazla uzatılmış… ve benzer bir zaman aralığında. Yükseliş [en üstünü satın almak yerine en uygun satın alma için].

2018'den Beri Bitcoin (BTC)'in Hamlesini Bildi! İşte Yeni Tahmini

“LGC, Bitcoin’in ayakta kalan son modeli”

Logaritmik büyüme eğrisi, ayrıca (LGC), esasen S-Eğrisi olarak da bilinen benimseme eğrisinin ayna görüntüsüdür. Gelişmekte olan bir teknoloji veya varlık benimsenirken, genellikle S-eğrisi veya Metcalfe yasasına uyar. Önceki örnekler: televizyon, faks, internet, e-posta, Facebook, Tik Tok, Zoom vb.

Dave the Wave ise LGC’nin Bitcoin’in ayakta kalan son modeli olduğunu söylüyor. Analist, modelin 2018’den beri BTC’nin fiyat aralığını tahmin ettiğini söylüyor.

Teknik analizler, alıcıların daha düşüş seviyelerde beklediğini gösteriyor

Bitcoin, Ethereum merge tamamlandıktan kısa süre sonra 19 Eylül’de 18.626 dolar desteğini test etti. Endişe verici olan, bu seviyeyi kısa süreliğine ihlal etmesiydi. Ancak, mum çubuğundaki uzun fitil, daha düşük seviyelerde güçlü alımları gösteriyor. Daha sonra, boğalar 21 Eylül’de bu seviyeyi tekrar korumayı başardı. Ayıların başarısız denemeleri, alıcıları tarafı için olumlu bir işaretti.

Analist Rakesh Upadhyay, satıcıların kontrolü 20 haftalık üssel hareketli ortalama (EMA) olan 20.100 doların üzerinde kaybedeceğini söylüyor. Boğalar daha sonra fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA), 21.363 dolara çekecekler. Bu seviye yine sert bir direnç olarak görev alacak. Ancak boğalar bu engeli aşarlarsa sıradaki hedefleri 25.211 dolar olacak.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar tekrar güçlü bir destek bölgesi olan 18.626 ile 17.622 dolar bölgesini hedefleyecekler. Başarılı olurlarsa, Upadhyay’a göre panik satışlar 14.000 dolarda son bulacak. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin şu anda 19.000 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: